Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A gazdag...

Mit csináljak? A gazdag unokatestvérem egy csomó sz@rt küld, pénzt nem, mikor tudja, hogy nincs pénzünk.

Figyelt kérdés

A párommal felköltöztünk Budapestre albérletbe. Szinte semmi pénzünk nincs, pedig mindketten dolgozunk, de keveset keresünk sajnos. Mióta felvette velem a kapcsolatot a gazdag unokatestvérem, akinek több üzlete, cégei vannak ezt tudja, ezért azzal szórakozik, hogy gondolom szabadidejében segitségképp random elkezdi nyomkodni a telefonját és rendel minden szirszart nekünk, teljesen összefüggéstlenül(minden megfontolt ember tudja, hogy ha nem vásárol tudatosan a kukaban fog kikötni, kivéve ha magába erőlteti, főzeshez is logikusan és tudatosan kell). Ez 99% - ban élemiszer! Mindenből a legolcsóbbat és legsz..abbat veszi nekünk, de tonnaszámra. El se lehet adni az tuti, ha valahova felírnám ezt, rögtön azt mondanák adjuk oda a szegény éhezőknek, hajléktalanoknak, azok megeszik.. mi is azok vagyunk ha ugy veszzük, fél lábbal az utcán, 200 forintokon matekolunk és máról holnapra élünk.. de én azért szeretem tudni mit eszek mennyit es hogyan, legalább az egészségem meglegyen!

A macskának is olyan rossz minőségű fura gyártmanyú konzervet vett, hogy rá se néz csak szétkeni a padlón, hús 4% sincs benne.(ennél az is jobb és még olcsóbb ha csirkefejet adok neki. Margarint se eszek és "tescós" párizsit se, növenyi sajtot se és pacalkonzervet se.. Olyan tisztítószerből és mosószerből küldött amire allergiás vagyok és nem használom, öblítőt se abból is van már bőven. Össze vissza mindent küld. Közben irtó idegesítő hogy nem tudjuk kifizetni a lakbért se mert 40 ezer hiányzik , de ideküld 5x re is 80 ezer forintnyi a legalja élelmiszert!


Még nem is mondhatom neki azt se, hogy ne küldjön meg azt se, hogy nem ezt kellene mert magától kezdte el én nem kértem és biztos jó szivből, szeretből csinalja. Fájna neki és szemetség is lenne, ha megbántom, mukor jót akar bunkó dolog.

Eddig vagy 320 ezer forintnyi kaját küldött ide, alig vártam, hogy elfogyjon és azt egyek végre amit szeretnék! Nesze neked egészség/ egészséhes étkezés.. Ebből a pénzből már vettem volna egy robogót vagy elvégeztem volna egy tanfolyamot és munkahelyet váltottam volna!


Szerintetek mit csináljak ismét ennyi élelmiszerrel és macskakajával? Visszaváltani se tudom, kicserélni se mert számla van, blokk nincs de gyalog el se tudom vinni a boltig csak a macskakonzerv 72 darab.



2022. okt. 25. 22:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%

Mi közöd hozzá, hogy gazdag, vagy nem?

Mire föl küldene neked bármit is?!

Dolgozz!

2022. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

De ennek igy mi ertelme van? Semmi! Meg kell vele beszelni, hogy figyelj pistike, koszonjuk a segitseget, de nem ilyen formaban lenne ra szuksegunk!

Valoszinuleg fingja nincs rola, hogy nektek pont 40 ezer hianyzik; meg lehet neki emliteni, hogyha segiteni szeretne, azt inkabb most penzzel tegye, akar kolcsonbe is.

En is szoktam a szuleimnek rendelni elelmiszert, de mindig egyeztetek anyukammal, hogy mire van szukseguk. Lehetne ezt igy is....


Gondolom attol felsz; hogy akkor meg megsertodik es ennyit se kapsz tole, de oszinten szolva ennek igy nincs ertelme, szoval akkor mar a semmi is jobb ennel szerintem.

Egyebkent ertelmes ember ezen nem akad ki.

2022. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
93%

Én örülnék ha úgy állnék anyagilag és segítene élelmiszerben!

Nekem anyum szokott küldeni húst,tésztát ,élemiszert és hatalmas segítség amiért hálás vagyok!

De ha ennyire nincs rá szükségetek,akkor szólj,mert annak sincs értelme,hogy kidobáljátok!

2022. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
40 ezer hiányzik a rezsibol, de te nem eszed meg a Tescos párizsit. Ejha!
2022. okt. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Válts jobban kereső állásra!
2022. okt. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Köszönöm szépen a jóságodat, de nincsen szükségünk másra, mint gyümölcsre/Nutellára/Karavánsajtra/Sissitejfölre/csirkehúsra/papírzsebkendőre/WC-papírra/benzinre/villanyszámlára, minden mást magunknak szeretünk megvenni, csak húsra/papírárura/közlekedésre/lakbérre/... nem nagyon telik.
2022. okt. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Utolsó! Te megértetted a problémát legalább. Igen ezt kellene írnom neki, de valljuk be ha visszaolvasod ezen is meg lehet sértődni. Én is besértődnék. Nem vagykk pszichológus, de valószínű azért mert Ő ha ezt szeretné küldeni ezt fogja mivel meg se kérdezte mit szeretnénk, nyilván magának is valószínű ezeket veszi, vagy teljesen meg van győződve erre van szükségünk.


Máskk hozzászóló! Ki nem dobunk semmit, viszont alig várjuk, hogy elfogyjon. Pl én nem szeretem a zacskós levest ( eut is tonnára küld) de megeshem mert finom (benne a natrium-glutamát)viszont még az egészségemet is rombolja vele mert nulla tápanyag 100% só meg ki tudja mit pancsolnak bele.


Igen, attól félek,( inkabb a barátom ) hogy ha szólunk neki semmit nem küld és ha még jobban megszorulunk ami sanszos ez se lesz. Mondjuk ha annyira megszorulnánk a Spar mögötti konténerben jobb dolgok vamnak ingyen.

2022. okt. 26. 03:03
 8/26 A kérdező kommentje:

4.es hozzászóló! Nem vagyok disznó, hogy minden sz.rt megegyek! ..

Megeszem, csak nem szeretem/nem egésgséges stb. És mdg nem js a tescos párizsi a baj, hanem a gyors érlelésű füstaromás szalonna amit küld, tiikusan drága és sz..r egyben. A többiről nem us beszélve..

2022. okt. 26. 03:09
 9/26 A kérdező kommentje:
1.-es hozászóló.. nem érteni magyar? Vagy nem olvastad végig vagy nehéz a szövegértelmezés? Dolgozunk mindketten , de drága a lakbér!
2022. okt. 26. 03:10
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: megmondod hogy ne küldjön semmit, nemhogy azon nyafogni, hogy jajj miért nem pénzt küldd. Enyhén szólva pofátlanság kategória, normális ember simán megköszöni az ajándékot, független attól hogy mi az max ha nincs rá szüksége továbbadja valakinek akinek van aztán ennyi.
2022. okt. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!