Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire jó az emésztőgödör?

Mire jó az emésztőgödör?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg hogy a legtöbb hàznál van ilyen még ott is ahol van csatorna hàlózat. Valami olyamsit magyaràztak hogy túl sok lenne a fő csatornànak ha a trutyi direktbe menne bele ,ìgy ott "érlelődik" majd egy kifolyón a làgy részegy tovàbb.. Eddig bele sem gondoltam de ez nem tud megtelni vagy valami? Mert ugye mindig mehet az aljára is stb.. màr több mint 20 éve van és műkszik nem volt vele gond.csak tök furi ez.
2022. nov. 2. 22:07
1 2
 1/13 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Arra jó hogy régen nem volt cdatorna . Emésztő volt. Aztàn azokat senki nem temette be csatornázás után.
2022. nov. 3. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Az úgy nincs jól, hogy a gödörből folyik a csatornába. Régen, ahogy előttem írták, mindenkinél emésztőgödör volt, de erről úgy kötöttek át csatornára, hogy direktbe. Nem a gödröt kötötték rá! Gödröt csatorna esetében olyan helyen csináltak, ahol azzal a lejtést mérsékelték, mivel ha túl erős a lejtése egy csőnek, a terepviszonyok nem teszik lehetővé azt, hogy enyhe lejtést kapjon a cső, emiatt az eldugulhat. A szárazanyag alatt hamar kirohan a víz és így az felakad, majd felgyülemlik a csőben. Ilyen helyeken ezek az aknák nem nagyok, jó ha fél-1 köbösek. Továbbá csináltak ilyen aknákat akár tisztítónyílásnak is, láttam olyat is több helyen. Úgy egyébként ha a lejtés mértéke bír megfelelő lenni, akkor ilyenre nincs szükség!

Amit hallottál az hülyeség, ha egyszer megtelik egy gödör, akkor abból épp annyi szennyvíz távozik, mint amennyi abba belefolyik!

2022. nov. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy az utca ahol lakok sorhàzak vannak és mindenhol van akna.. Megkérdeztem egy szomszédot és azt mondta hogy anno előìràs volt hogy ha több egybe lakàs van akkor nem mehet egy csőbe minden hanem kell gyűjtőaknàt tenni. Tehàt nem jlyen békeidőből megörökölt dolog
2022. nov. 3. 08:19
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én csatornázott faluban lakom, de senkinél nem emésztőből megy a trutyi a csatornába, holott minden háznál volt. Aztán vagy betemették vagy úgy hagyták.

Amíg az emésztőt használtuk, abban nem telepedett meg a trutyi, mert a szippantós azt előtte erős sugárral felkavarta.

A nyaralónkban még mindig emésztő van, de azt kezeljük a megfelelő, kannában kapható baktériumokkal, amik folyékonnyá alakítják a szilárd cuccot.

Egyébként a kérdésedre a 2-es válasz a korrekt.

2022. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Le van nàlunk kövezve az egész nagy maceràval jàrna kikerültetni max akkor ha probléma van vele,de ugye eddig ment
2022. nov. 3. 14:59
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Leírom, hogyan működött ez.


Amikor bevezették a vizet a házakba, akkor ki is kellett vezetni. Nálunk 79-ben csinálták a pöcegödröt.

Az oldala téglából volt kirakva, de nem telibe, hanem 1 egész tégla után jött féltéglányi szünet.

Így elszivátgott a szennyvíz nagy része, ritkán kellett szippantani.


Rájöttek, hogy ezzel szennyezik a környezetet.

2000 körül kiépítették a csatornahálózatot. Mindenkinek kötelező volt rákötnie.


A pöcegödrök semmiféle kapcsolatban nem állnak a csatornával, ott állnak üresen, vagy betemetve.

2022. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ez igazàból akna ami szìntiszta betonból van. Az alja is beton oldalt meg mint egy kùtgyűrű össze van rakva.
2022. nov. 4. 10:26
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Ciszternának lehet használni.
2022. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hàt jah de abba nem tudsz semmit tenni..vagyis tehetsz sódert vagy valamit.. Amennyi szar volt benne meg miegyéb szó szerint 😂
2022. nov. 6. 08:03
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy mi az a ciszterna?
2022. nov. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!