Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtési szezonban miért magas...

Fűtési szezonban miért magas a páratartalom panel lakásban?

Figyelt kérdés

Tudtommal (és eddigi tapasztalataim alapján) fűtési szezonban a levegő száraz lesz, érdemes párásítót használni.

Nyár óta egy panel lakás legfelső emeletén lakunk, és itt valahogy ez a dolog elromlott :D Bejött a fűtés, és reggel-este olyan szintű pára van, mint ha folyamatosan ruhák lennének kiteregetve száradni (kb. 65-75%).

Korábbi, 1. emeleti lakásunkban még párásítóval se tudtuk elérni ezt az értéket téli időszakban.

Mi lehet a jelenség oka?



2022. nov. 7. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felfelé száll a meleg

Kint hűvös van

A falazat is okozhatja és az újfajta nyílászárók már annyira szigetelnek hogy nem szökik ki a pára

Lehet ebből penész is

Páramentesitőt használjatok

2022. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#2: igen, ilyesmire gondoltam, hogy emiatt lehet, csak számomra ez azért meglepő, mert ahogy írtam, néhány emelettel lejjebb (szintén szellőzők nélküli műanyag ablak mellett) pontosan az ellenkezőjét tapasztaltuk, hogy akármit csináltunk, nem tudtunk kellő páratartalmat generálni a lakásban. Lehet mondjuk amiatt, hogy az tapétázott lakás volt, ez meg festett?

Egyébként értem én, hogy a páramentesítővel nem jut be friss levegő, de azért télen csak nem szellőztethetünk állandóan. Lehet az lesz, hogy keresek valami jobb fajta, levegőszűrős páramentesítőt.

2022. nov. 8. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserélődik a levegő

Gyakrabban szellőztessetek

2022. nov. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában nagyon párás a levegő, és a fűtési szezon is csak mostanában kezdődik igazán.

Nálunk 30% kórül szokott lenni télen, most volt 70% is, kint 100% pára van (12-14 fok napközben).

2022. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4: oké, de ez nem ad magyarázatot arra, hogy ugyanilyen feltételek mellett miért volt sokkal kevesebb a páratartalom az előző, 1. emeleti lakásunkban. Nyilván nem azért, mert az új helyen már kevesebbet szellőztetünk :)
2022. nov. 8. 14:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ott ráadásul soha nem volt ekkora pára. Itt az eddigi átlag 70% körül mozog, előző helyen mosás utáni teregetéskor volt ennyi, alapjáraton 40-50 között mozgott.
2022. nov. 8. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:

amiben én élek az családi ház, alsó szint és felső szint külön lakás.


Az alsó lakásban cseréltek 2 éve nyílászárókat, mindent, fentiben csak ajtót cseréltünk, meg van páraelszívónk is főzéshez.


Lent 1 tél alatt annyira bepenészesedett minden, hogy nem győzik írtani. Télen hidegebb is a lenti lakás, 18 fokra fűtik a lakást, nem szellőztetnek, mi fent 23 fokra, és mindig szellőztetünk.. Nálunk sehol egy minimális penész sincs.


A megoldás ezért valahol a kettő között van, túl jól szigetelnek az ablakok, lehet nincs elég meleg, páraleszívót használsz főzéshez?

2022. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!