Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Junkers őrláng miért alszik ki?

Tothferko kérdése:

Junkers őrláng miért alszik ki?

Figyelt kérdés

Van egy Junkers átfolyós gázbojlerünk. Melegvíz engedés után ugye kialszik a főégőfej, az őrláng marad égve. 2-3 perc múlva egy nagy kattanás hallatszik és elalszik az őrláng. Ezután újra tudom gyújtani az őrlángot, de az nem marad égve akármeddig tartom nyomva a gombot. Várunk vele 1-2 órát, újragyyújtom és akkor már nem alszik el az őrláng, viszont melegvíz engedés után kezdődik előröl a történet, kattanás és kialszik az őrláng.

2 hónapja volt itt egy gázszerelő, kitisztította. Ez a probléma már akkor is fennált. Azt mondta, hogy a tisztítás kellett neki illetve az őrláng lángképe nem az igaz (féloldalas). Szerinte emiatt alszik el az őrláng. A főégőfej cseréjét javasolta (ha visszatér a probléma), mert hogy az nem vizszintes, emiatt az őrláng sem szimmetrikusan ég.

Ezt nem tudom megállapítani sem megítélni. Van ebben racionalitás? tényleg ennyit számít egy minimális dőlés (én nem látom ferdének szemmel)?

Nekem inkább a több helyen olvasott thermoelem vagy mágneszár hiba lenne logikus következtetés.



2023. febr. 5. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki kéne takaríttatni, az átfolyósoknál ez àltalános.

Koszolódik a fúvóka, portól szűkül a cső, félre ég, kicsi a láng....

Ezek gyorsan orvosolhatók.

2023. febr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 hónapja volt takarítva. Most ujra eljött a problema
2023. febr. 5. 16:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, ha lassan zárod el a vizet, akkor is fenn áll a probléma?
2023. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyanez történik akkor is ha lassan zárjuk el. Sőt, egy alkalommal melegvíz engedés közben kialudt a főláng.
2023. febr. 6. 07:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Valszínűleg az égésbiztosító, rakoncátlankodik. Vagy nem ég jó helyen az őrlánghoz, vagy csere.
2023. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Arra esetleg tudna valaki válaszolni, amit a részleteben kérdeztem? HA oda jutunk, hogy megint szakit kell hívni... Nekem nem áll össze továbbra sem ez a főégőfej csere, amit az előző fickó javasolt. Hogy fogja az megoldani azt az esetleges problémát, amit az előző válaszoló is írt az egésbiztosítóval(thermoelem) kapcsolatban. Van némi műszaki végzettségem szóval értékelem az értelmes szakmai magyarázatot, ez a főégőfej csere egylőpre nem annak tűnik.
2023. febr. 6. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, hogy főégő fejen mit értett.

Az őrláng égőfejét szokták cserélni, mert kiég idő után, nagyobb a rés, nem arra tereli már a lángot ahova kell. Nekem fég van. Itt látod a fém színű csövet ami lentről fel kanyarog, ez csak hajlítgatva van az eleje. 2 oldalra és előre ég. Elöl az égésbiztosítót melegíti, 2 oldalt a főláng sort gyújtja

[link]

Ha ez a fej kiég, lehet, hogy nem a lángbiztosító felé tereli a lángot.

2023. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!