Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi a baja a gázkazánnak?

Mi a baja a gázkazánnak?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, így lehet órisási hülyeségeket írok szakmai szemmel. Lassan 1,5 éve lakunk a mostani albérletünkben, eddig nem volt szerencsém gázkazánnal találkozni. Ezt használjuk a víz melegítéséhez, tehát nem fűtőtest.


1 éven át semmi probléma nem volt, utána folyamatosan elaludt a láng és kiderült, hogy lyukas a rézcső valahol.

Itt egy kép a netről, csak hogy tudjátok miről beszélek ha ennyiből nem felismerhető :D

[link]


Azt kicserélték és kb 2 héten át tökéletesen működött, utána megint kialudt egyszer. Ez azért is volt furcsa, mert a meghibásodás előtt 1 éven át 1x sem aludt ki a láng ... de oké ... meg esik. Biztos normális.


Majd egymás után kb 10x kialudt a láng és észrevettem, hogy csöpög megint a víz az aljából.


Garancia van a cserére, így ingyen kijöttek. Levették a borítást és tele volt vízcseppekkel a külseje. Azt mondták, hogy hideg van a szobában és emiatt a vízlecsapódik rá és előfordulhat, hogy időnként olcsan szerencsétlenül folyik le, hogy pont eltatálja az őrlángot és ilyenkor kialszik. Azt mondták teljesen normális és nem tudnak mit tenni.


Ez már picit gyanus volt, mert a csere előtt 1 éven át soha nem történt ilyen pedig hasonló hőmérsékletek voltak ebben a helyiségben, de gondoltam nem vitatkozok a szakmeberrel, majd elmúlik.


Azóta egyre gyakrabban történik és már azon a szinten van, hogy naponta 2x minimum újra kell gyújtani a lángot és persze elég nehezen marad égve. Most például 15 perc próbálkozás után sem tudtam működésre bírni.


Ez tényleg lehet csak a víz lecsapódása?


Ha megint felkeresem azokat akik elvégezték a cserét mivel érveljek, hogy megint kijöjjenek? Mert nyílván nekem sem fér bele időben és energiában, hogy csak azért kihívja őket, egyeztessek időpontot, hogy aztán megint rávágják, hogy "Teljesen normális, nem tudunk mit tenni.".



2023. márc. 8. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A javíttatása a tulaj feladata.Neki kell szólni,és nem szerelőnek.
2023. márc. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1# Nyílván, de a tulajnak is kommunikálni kell a problémát és a tulaj nem lesz itt amikor a szerelő jön, tehát a szerelő nekem fogja megint azt mondani, hogy "Minden normális" nem a tulajnak.


Meg azért is értelmetlen ebbe bele kötni, mert sok helyen a bérlő szerzi a szakembert és később lerendezi a tulajjal vagy éppen a tulaj adja a szakember és utána meg elengedi a kommunikációt az ő részéről. Tehát ezen nem érdemes gondolkodni egy ilyen kérdésnél.


Nem akarok egy 20 oldalas fél szakdolgozatot írni a témában és azt publikálni a gyakori kérdésekre, így biztos vagyok benne, hogy még találtok maga a kérdésben olyan dolgokat, amikbe szívesen belekötnétek, mert a tényleges választ nem tudjáktok, de csak ide akartok valamit kommentelni. Ezt légyszi ne...

2023. márc. 8. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg azért hivasd ki őket, mert elalszik az őrláng, visszagyújtásnál nem marad meg a làng elalszik.

Ki tisztítják a fúvókát, a csövet, ami végén van az égőfej. A szikráztatónak megfelelő helyre kell szikráznia, hogy begyulladjon a láng, utána a láng megtartását a lángba érő fémrúd( hőelem) végzi, ami villanyt termel a hőhatástól és ez benntart egy mágnesszelepet.


Ha nem gyullad be, akkor nem jó helyre szikrázik, vagy nem áramlik oda gáz. Ha begyullad de nem marad meg a láng (kb20-30 sec) akkor a hőelem rossz.


A készüléked pedig egy átfolyós rendszerű gáz-vízmelegítő. Gázb olyler

2023. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3# vagyok. Ha elkészült a szerelő kérd meg, hogy legyen szíves, 3-4 alkalommal gyújtsa be, hogy te is lássad, hogy működik jól.

Alap esetbe 1-2 szikráztatásból begyullad, és 20-30 sec nyomvatartas után meg kell tartania a lángot, mindent elengedve.

Melegvizet is nyisd ki, zárd el, hogy minden jó e.

Ez nem piszmogás, le kell ellenőrizni, hogy minden jó e.

2023. márc. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező ha pontosan meghatározni sem tudod milyen készülékről van szó,akkor hogy lehet neked elmagyarázni mi lehet a hiba .Én sem akarok neked "szakdolgozatot írni",mert teljesen felesleges lenne.

Nagyon sok bérlemény kiadó nem tudja mi tartozik az elomlott készülékek javíttatásába .

Csak segíteni akartam,és köszönöm a kioktató meg köszönést !

2023. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Ahogy írták, meg kell javíttatni az őrlángot, ez független az eredeti problémától bár akár annak következménye is lehet. Ha valóban páralecsapódás miatt csöpög a víz akkor jobb híján terelőlemezt kell feltenni az elvezetésére, ill érdemes minimalizálni a páratartalmat az adott helyiségben pl gyakori szellőztetés, esetleg páramentesítő só, stb.
2023. márc. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!