Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Laica vízszűrő kancsóról...

Laica vízszűrő kancsóról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Ilyen típusút szeretnék venni, elektromos számlálóval. Megéri szerintetek? Milyen időközönként cseréltek patront, és a tisztított vizet csak ivásra (+tea, kávé) használjátok, vagy főzésre is?
2010. okt. 8. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Én vegyész vagyok ne kívánd hogy elmondjam milyen arcátlan átvágás ez és aki ezt a szűrési módot kitalálta én elmebetegnek mondanám aki szégyent hoz a kémiára.Az ismertetőik tele vannak hazudozással buta együgyű ostoba hazudozással!
2010. nov. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És szerinted van olyan háztartási víztisztító, amelyik valóban hatékony? Vagy mind átverés lenne?!
2010. nov. 17. 22:23
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Mint kémikus csak azt tudom mondani hogy ha vízet akarok tisztítani tudnom kell mi az ami nem kívánatos bele és azt kell eltávolítani, persze ha nitrát van pld a vízben azt nem lehet eltávolítani egyedül csak az összes sóval együtt. Ekkor viszont ihatatlan egészségtelen desztilláltközeli vízet kapok. Ez a fordított ozmózisos szűrő.1 m3 vízet ötezer Ft-ért lehet vele kezelni és hogy iható legyen vissza kell sózni.A Laica szűrőben ötrétegű szűrő van mechanikus előszűrő, aktív szén, ezüstszövet, kationcserélő műgyanta, fínomszűrő.Ezekből a kationcserélőt és az ezüstöt ki kellene hagyni és használható lenne és lényegesen olcsóbb.Egy ilyen szűrőt kellene összeállítani.

Ott ahol nitrátos a víz a reverse ozmózis jó lenne de nagyon drága az olyan membrán ami valóban jó és mechanikus előszűrő aktív szénnel kell eléje mert ha rozsdaszemcse kiszakítja a membránt abból súlyos fertőzés lehet, és a membrán telítettségét is tudni kell ilyen nincs hogy eddig és eddig használom mert ha áttörés következik be akkor szintén súlyos egészségkárosodást okozhat.Ezért klórozzák a vízművek a vízet hogy ezt elkerüljék.A szűrőket forgalmazók több mint felelőtlenül viselkednek. Nekem vízkémia a szakterületem tudom.

2010. nov. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jesszus! Maradjak az ásványvíznél?

Miért nem jó az ezüstszövet, az nem fertőtlenítő hatású? És a kationcserélő vagy mi az miért nem kell bele? Bocsánat, teljesen laikus vagyok, nem kötözködni szeretnék, hanem megérteni a lényeget.

Elvileg a csapvíz iható-, sok helyen nagyon jó minőségű, de a vegyszer és hormonmaradványokat egyéb káros elemeket ki lehet valahogy szűrni?

2010. nov. 17. 22:56
 5/12 anonim ***** válasza:
42%

Ezüstionok kerülhetnek a vízbe és a bélbe. Az ezüst baktériumölő csakhogy nem tesz különbséget hasznos és káros baktérium között mindegyiket megöli.A kationcserélő megértéséhez komoly előképzettség kell de nagyon ostoba dolog volt azt beletenni.Egyszerűen semmi nem indokolja csak rosszat csinál azt lehetne mondani rosszabb mint az ezüst, mert ott az ionok csak "belekerülhetnek" a vízbe

míg az ioncsrélő lecseréli az ionokat amíg működik, pedig szükségtelen az ioncsere. Iváshoz szükséges a Ca Mg Na K sók jelenléte. Ezeket a kationcsrélő mindet leköti és csak egy kation lesz a vízben amire a gyanta regenerálva volt.Ha van mosogatógépetek abban is van ioncserélő azért kell a NaCl mert az Na+ üzemmódban megy.

2010. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

"vegyszer és hormonmaradványokat egyéb káros elemeket ki lehet valahogy szűrni?"


Ezt már leírtam kétrétegű mechanikus szűrő aktívszén szűrővel.

2010. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az is hazugság hogy a magyar vezetékes víz nem jó minőségű nálunk csak a norvégek állnak jobban a fjordokkal ami nem az ő dicsőségük.Ívóvízünk világviszonylatban jó helyen áll.Mi van Haitin? A kolera a rossz víz miatt terjed elsősorban.
2010. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az Espringet jószívvel tudom ajánlani

www.espring.com

2010. nov. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves kémikus válaszoló! Az utolsó válaszoló által említett víztisztító berendezés (márka) megfelelő?
2010. nov. 18. 17:02
 10/12 anonim ***** válasza:
18%
Egyetlen szó nincs ami a szerkezetét pontosan elmondaná.Reklámszövegből nem lehet kémiai jellemzőket megállapítani.
2010. nov. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!