Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért ír a legtöbb válaszadó...

Miért ír a legtöbb válaszadó negatív véleményt a Sopronba költözéssel, emberekkel kapcsolatban? Valóban annyira rossz ott élni?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdést, választ, fórumot olvastam, hogy milyen Sopronban lakni. Feltűnően sokan (szinte mindenki) azt írta, hogy ott milyen (idézem) "parasztok" az emberek és lenézik egymást.


Más városokat nézve, jobban megoszlik a vélemény.


Valóban van ott egy általánosan nagyobb rosszindulat, gyűlölködés, mint mondjuk Győrben, Pécsen, Debrecenben stb. helyen?


Én ezzel elég szkeptikus vagyok, de érdekes, hogy ennyien rossz véleménnyel vannak az ottani életről, emberekről (legyen az tősgyökeres ott dolgozó vagy frissen odaköltözött ingázó).



2023. ápr. 19. 23:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Ne legyél szkeptikus, itt élek ezen a környéken ismerem Sopront és Győrt is, meg van tapasztalatom az ország más felén lévő helyekkel is, de elég egy megyét arrébb menni lefelé, már jobb a helyzet! Menekülök innen amikor tehetem, valóban lenézik a másikat a rosszindulat parasztság arrogancia, mert a pénzt hajtja a többség és száguldanak reggel mint az őrültek meg mikor jönnek osztrákból haza, minden 10 km-es utam életveszély! És a külsőségek mutatása meg menőzés kocsikkal meg ezek mennek itt
2023. ápr. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Mármint Győr ugyanaz a kategória mint Sopron, Győrben is nagy a gyűlölködés, szerintem Sopronon túltesz
2023. ápr. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Máshonnan költöztem ide. És valóban ezt tapasztalom.

Még régebben beszélgettem egy kalauzzal, és tőle kérdeztem, hogy mitől van az, hogy itt az egyik ember kedves a másik pedig lekezelő?

Azt mondta, hogy akik őshonos soproniak azok a lenéző fajta, akik pedig barátságosak, azok máshonnan jöttek ide vagy csak dolgozni járnak be a városba a környező falvakból.

2023. ápr. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Rettentő butaságokat írnak neked..

Valójában semmi sincs sopronban, egy unalmas, lelakott, túlzsúfolt hely.

Munka a városban alig, arra marad ausztria.

Néha, néha akad 1-2 nézeteltérés pár kannibál közt, de az sem vészes.

Az emberek le sem szarják egymást, mert haladni szeretnének az életben.

A szomorú helyzet az, hogy pont a sok betelepedő generálja a rossz hírnevet.

Ha szerintetek sopronban ilyen szar a helyzet, akkor ne menjetek Pest felé, mert depresszióba estek.

2023. ápr. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sopron amúgy egy szuper város volt.


Sajnos az elmúlt 15 évben odaköltözött rengeteg ember, aki azért költözött oda, hogy Ausztriába ingázzon. Oda nem adóznak, sokszor bejelentve sincsenek, mégis használják az infrastruktúrát, ami így túlterhelt lett, ebből meg az őslakosoknak lett elege, akik emiatt bunkók az újakkal.


Költözz tovább mondjuk Eisenstadtba és jobban jársz. Már árakban sincs nagy különbség.

2023. ápr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem a LEGTÖBB válaszoló, aki a negatív véleményeket írja, hanem egy vagy kettö valaki, aki nem szereti Sopront
2023. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
5-ös, ez nem a betelepedők hibája, hanem a szarházi fideszes városvezetés inkompetenciája.
2023. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azok ilyenek akik kelet-magyarországról beköltöznek sopronba. Átjárnak ausztriába dolgozni, kivesznek egy panelt vesznek egy régi bmw-t és máris menőnek érzik magukat. 2 havonta hazamennek borsodba meg szabolcsba, aztán játszák az agyukat, hogy milyen gazdagok lettek nyugat-magyarországon. :D Elég gáz.
2023. ápr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

8#

"Azok ilyenek akik kelet-magyarországról beköltöznek sopronba. Átjárnak ausztriába dolgozni, kivesznek egy panelt vesznek egy régi bmw-t és máris menőnek érzik magukat. 2 havonta hazamennek borsodba meg szabolcsba, aztán játszák az agyukat, hogy milyen gazdagok lettek nyugat-magyarországon. :D Elég gáz."


Győri vagyok, és itt Győrben is ugyanez a helyzet.

A város egyik nagy problémája szerintem a belső migráció.


Ide jön a sok borsodi megkapja a 280 nettót és azt hiszik,hogy övék a világ.

Üvöltöznek,randalíroznak az utcákon,kötözködnek,tarhálnak,

dobálják a sörösüvegeket.

Buliznak a bérelt panelokban a Bán Aladár utcában vagy hasonló helyeken míg tart a fizetésük.


Régebben szerettem a belvárosban sétálgatni sötétedés után,de most már nem szívesen megyek ki egyedül olyankor.

2023. ápr. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es teljesen egyetértek. Jó lenne, ha lehetne korlátozni az ideköltözők számát, vagy esetleg valami határt húzni, hogy kik jöhetnek. Vagy valami integrálásos folyamat / oktatás, hogy be tudjanak illeszkedni az új közegbe.
2023. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!