Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűkasza berántóm mitől lett laza?

Fűkasza berántóm mitől lett laza?

Figyelt kérdés
Múlthéten vittem el szerelőhöz a hyundai fűkaszám. Sima szimeringet cserélt. Meg a behúzó madzagot cserélte. 1x használtam működött is. De mai nap a berántót tök lazán tudom behúzni, de a motort tuti nem fogja beindítani. Cseréljem ki az egész szerkezetet én? Mi a tehendő ebben az esetben?

2023. ápr. 23. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Túlmelegíthette a berántón azt az egyetlen belső csavart középen, ami az orsót felfogatja. Valószínűleg berántócsere ismét. Túlmelegedni sokmindentől tud a motor, leggyakrabban az a baj, hogy nem pörgetik ki, nem elég a hűtés, illetve leginkább karöltve ez azzal, hogy ahol jár a levegő, ott nincs megpucolva a gép, meg mivel a karburátort állítgattad, könnyen lehet, hogy a keverék (is) szegény. Magas fordulati csavart úgy állítunk, hogy teljesen üzemmelegen húzunk egy nyélgázt maximális damilhosszal, és a legmagasabb fordulattól visszafelé amikor kicsit felezősen (négyütemezés, rekedt hang, tortyanás néven hivatkoznak még rá kis hazánkban) kezd szólni, onnan még egy kicsi (de mondjuk max egy nyolcad) kifelé, tehát még rekedtebb hang felé. Ha nagyon legyengül, akkor köbcenti függvényében nem kell csodálkozni, illetve folyamatosan ellenőrizve a melegedést vehetsz el mindig egy nagyon-nagyon kicsit, álló motorral, de legtöbbször értelme nincs szórakozni ezzel, erősebb gép kell, ha gyenge.
2023. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Elindult pár nap után. Nem csináltam vele még semmit. Viszont első tank elhasználása után már nem tudtam beindítani. Mitől lehet?
2023. júl. 10. 09:20
 13/16 anonim ***** válasza:
Nyomd rá erősebben a gyertyapipát, ha nem szűnik a hiba, akkor pipa nélkül tedd a gyertyára a csatlakozóbelsőt (óvatosan le lehet nyomorgatni róla a pipát legtöbbször), ha így se jó, gyertyát cserélni azonos NGK-ra, ha így se, akkor a gyújtótekercs két felfogató csavarját lelazítod, lendkeréken a mágnest aláfordítod, tekercs alá nyomsz egy sima pet flakon darabot, rányomva a tekercs vasmagját meghúzod a csavarokat. Ha így se jó, akkor gyújtáscsere.
2023. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Gyújtással lehet vmi. 13 válaszoló neked is szól. Én nem értek hozzá, azért írok újra.


Ha a gyertyát kiveszem megcsiszolom kicsit a végén és sima benzinbe mártom és úgy teszem vissza, akkor elindul.


Hogy oldhatom meg ezt a problémát anélkül, hogy szerelőt vonnék be?

2023. júl. 11. 09:03
 15/16 anonim ***** válasza:
Akkor valamiért benyát nem kap. Karburátort szétkapnám, karburátor tisztító spray neki videó alapján lyukakba, pillantás a membránra, a tömítésekre, a membrán nyomogatta kis szelephimba magasságára... Benzincső cseréje ha még nem volt...
2023. júl. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Benzincső és karburátor csere már volt.
2023. júl. 11. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!