Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Házivízmű sűrűn ki-be kapcsol....

Házivízmű sűrűn ki-be kapcsol. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Teljesen új házi vízműről van szó, nem is egy tesco-s vacak (Metabo), kb. 200L víz ha átment eddig rajta. Nem volt vele eddig probléma, ma jelentkezett ez a hiba. 3 barnál kellene kikapcsolnia a nyomásszabályzónak és közel 2 barnál be (ez a gyári beállítás). Ehelyett az történik, hogy 2-2.2 bar környékén kikapcsol és közel 2 barnal be, magyarán ha megnyitom a csapot, akkor kb. 5-6mp-enként ki-be kapcsol, amivel záros határidőn belül tönkre is fogom tenni... Nem gondolnám, hogy a nyomáskapcsolóval van probléma, mert ha áramtalanítom és elengedem a nyomást, majd zárt csap mellett visszakapcsolom, akkor felpumpál 3 bar-ig. Ezt követően ha megnyitom a csapot és leesik 2 környékére, bekapcsol majd ismét kezdődik ez, hogy pár mp-enként ki-be kapcsol, nem tolja fel a nyomást 3 bar-ig. Membránnal sem lehet probléma, mert akkor nem tudná feltolni 3 bar-ig!

2023. máj. 20. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elment a levegőnyomás a membránnál.

A víz által összenyomott levegő biztosítja a nyomást. Mivel nincs levegő, így szivattyú a vizet megnyomja a beállított értékig és lekapcsol. Viszont fogyasztáskor ez a nyomás a csapnyitás pillanatában megszűnik, ezért indul el azonnal.

Mivel a víz összenyomhatatlan, ezért kapcsol kibe a szivattyú.

2023. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem indul el azonnal! Ha elengedem a nyomást áramtalanítás után, majd visszakapcsolom, akkor felnyomja 3 barig és ha kinyitom a csapot, akkor szépen lassan zuhan be 2 bar alá (nem hirtelen!), tehát ekkor úgy működik, ahogy működnie is kell. Azonban miután leesett 2 bar alá, bekapcsol és szinte azonnal ki is kapcsol a rohadék 2 bar felett egy kicsivel, majd ismét be és ismét ki.
2023. máj. 20. 19:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kaphatott üledékes, koszos vizet?

Kibe kapcsolás után zárod a csapot, akkor is 2 bar fölött leáll, vagy elmegy 3 barig.

3 bart csak komplett feszmentesítés után éri el egyszer?

2023. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 barig akkor megy csak el, ha elengedem teljesen a nyomást. Úgy engedtem el, hogy lekapcsoltam és kinyitottam a csapot. Lekapcsolom, hagyom elfolyni a vizet majd elzárom a csapot, eztán visszakapcsolom, akkor feltölt 3 barra, de csak ekkor, ha eztán bekapcsolva hagyom és megnyitom a csapot, akkor leenged 2 barig, majd bekapcsol, majd pár mp múlva ki, majd ismét be. Kimondottan koszos vizet nem, esővíz van ugyan rákötve, de ennél százszor dzsuvásabb (homokos) vizet szívnak a házivízművek sokaknál kútról. Lábszelepen egyébként is van szűrő.
2023. máj. 20. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi történik, ha 3,8 bárra állítod a nyomáskapcsoló felső határ értékét?
2023. máj. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem próbáltam állítgatni a nyomáskapcsolón, beépített a Metabo HWW 3300-nál, szét nem szedtem, mert még garanciális.
2023. máj. 21. 07:09
 7/7 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján(használati utasítás) nézd át a nyomaskapcsolók beállítását. Egyes típusokhoz szervíz kell. Sztem fordulj oda bizalommal
2023. máj. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!