Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Központi fűtés szerelés -...

Központi fűtés szerelés - reális az ár?

Figyelt kérdés

Kétszintes családi házba építtettünk központi fűtést.

10 radiátor felszerelése, plusz a csövek a kazántól.

A munkadíj 300.000.-Ft volt.

Az anyagköltség (cirkó, csövek, idomok, stb.) ebben az árban nincsenek benne.

Mennyi szokott lenni a napi munkadíj?

Mi sokalltuk. Szerintetek?


2010. okt. 14. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is sokallom ezt, tekintve, hogy valszeg 2 ember 2 nap alatt végzett vele... De valszeg reális az ár. Mindenki drágán dolgozik. Pont ezért én magam csináltam. Ha két hónapig fizetetlen szabit veszek ki, akkor is jobban járok..:) (Átlagfizetéssel számolva:) Ráadásul a mai technológiával egy csomó időt spórolnak, és ennek a technológiának az árát veled fizettetik meg. Beszélek itt arról, hogy gondolom 5 rétegű alupex csövekkel dolgoztak, amihez egy szerencsétlen idom 500-1000 forintba kerül!


Szóval drága anyagokkal dolgoznak, és pofátlan napidíjakat kérnek el.. :(

2010. okt. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

eszméletelen drága

mostohafaterom is központi fűtés szerelő,ez kb 30 munkaóra két embernek, 120ezer forint 2ezres óradijjal...

aki neked csinálta...hát ennyiért énis megcsináltam volna..

2010. okt. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 wapo ***** válasza:

Számlával vagy anélkűl?

Mert ha még számlát is adott akkor nem is kért sokat.Amúgy igen.

Feléből megcsináltam volna.

2012. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 technikus58 válasza:
Egy kicsit félreértés van ,úgy olvasom itt a válaszokban. A fűtésszerelést nem órabérben számolják,hanem kötésenként,leállásonként, a vízszerelést kiállásonként/beleértve a hozzá tartozó lefolyó kiépítését is,ha van. A szórás igen nagy, attól is függ,ki milyen technológiával dolgozik.Nem kell csodálkozni az árakon,hiszen a szerszámok sem olcsók, azok sem örök életűek.. akár 15e-30e-ig is terjedhet a leállásonkénti munkadíj. teljesen független,hogy hány munkaóra van benne..Azért,mert valaki modern technikával gyorsabban dolgozik az nem azt jelenti,hogy akkor olcsóbb is. Abban jelentkezik az előnye,hogy megbízhatóbb,hamarabb átadhatja a terepet más szakterületnek.Esetünkben , 10 radiátor ,+ osztó,+ kazán kiépítése elfogadható ár. Mert az osztó a kazán szintén egy egy leállásnak számít,+ ha a kazán kombi,akkor ott még a HMV kiállásokat is ki kell építeni,ami már a vízszereléshez kapcsolódik ,plusz estleges lefolyó csatlakozás,ha a kazán igényli!!Lásd.kondenz" Azt hiszem ezeket figyelembe véve reális ár.. és természetesen netto !!
2013. jún. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egyáltalán nem sok,valószínűleg egy Garas ember vagy azért sokalltad!

Te mennyit keresel a melohelyeden?ha kevesebbet akkor nézzél másik munkát!mindenki annyiért dolgozik amennyiért akar.abszolut nem láttok a dolog mögé!

2014. júl. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Pontosan ez volt nálunk is a helyzet. 10 radiátor(illetve, 8 radiátor és 2 törölközőszárító) és 300ezer forint munkadíj. Én is nagyon soknak tartom. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy nem tájékozódtam előre(pont úgy mint a kérdés feltevője). Utólag hallottam, hogy kb 15000Ft/radiátor szokott lenni az ár, de van aki 10ezerért is megcsinálja. Tehát, ha utánaszámolunk, 10X15000=150000+a kazánbekötés kb 30000, összesen maximum 200ezer forintba kellett volna kerüljön. Sajnos nálunk más problémák is voltak a céggel, akivel dolgoztunk. Mi a szegedi Vito Venturi Kft.-vel dolgoztattunk. Ha valakit érdekelnek a részletek, kérdezzen.
2015. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jó régi topic.2010-ben valóban kissé túlárazott volt a meló.Most -immár 2018-ban- már nem is olyan vérfagyasztó.

Cirkó felszerelése,bekötése nálunk 60,fűtőtestek falon kívüli szereléssel 25/db,Összesen 310+járulékos költségek (többszöri kiszállás,felmérés,tervezés),úgy kb.350-ből állna meg.Netto!

Megjegyzem,nincs napi munkadíj! Kiállásonként+szopás faktor számolunk.De ha napira akarunk menni,akkor egy fő napi 8 óra munkával 30 tisztán.Ennyi.vagy kell,vagy vársz 2 hónapot egy madárra,aki megcsinálja.Esetleg a szomszéd Feri bácsi megcsinálja,aki beszélt már olyannal,aki látott már fűtésszerelőt.

2018. jan. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Érdekes,hogy 3 éve még 350-et írtam.Ma már viccnek is rossz lenne.

Ma 650 netto-ban állna meg kb.Anyag nélkül.

2021. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!