Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapest III. kerület vélemény?

Budapest III. kerület vélemény?

Figyelt kérdés
2023. aug. 1. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Hát kb. negyedakkora, mint Győr, de a lakosa ugyanannyi.


40 négyzetkm, lakossága 129 000 Fő.


Részei (volt városok):


Aranyhegy-Ürömhegy-Péterhegy


Aquincum


Békásmegyer


Csillaghegy


Csúcshegy


Harsánylejtő


Hármashatárhegy


Kaszásdűlő


Mocsárosdűlő


Óbuda


Óbuda hegyvidéke


Óbudaisziget


Rómaifürdő


Solymárvölgy


Újlak


[link]

2023. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi évtizedekben hatalmas fejlődés volt abban a városrészben, rokonaim élnek ott, sokat jártam arra 30 éve is meg gyakran mostanában is.

Rengeteg új ingatlan van a nem lakótelepi részeken, a telkek ára ennek megfelelően hatalmas lett. A rokonságban a gyerek szeretett volna a szülők közelében építkezni, de hiába volt pénzük, a telket már nem tudták megfizetni. Így se laknak messze, kb. 10 perc kocsival, kifelé a város széle felé az Aranyhegyi résznél valahol.

Amit tőlük hallottam az annyi volt, hogy csalódtak a polgármesterben meg az önkormányzatban. Valamit beígértek nekik a kampányban és aztán a teljes ellentétét csinálták meg.

De ami területet látni, az Aquincumtól tovább a Hév közelében az nagyon felkapott lett. Főleg a Csillaghegyi strand környékén épült rengeteg nagyon elit ház meg társasház, lakópark. A közlekedés viszont nem olyan egyszerű ha nem a HÉV vagy a vonat közelében van valaki séta távolságban.

2023. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2: "A közlekedés viszont nem olyan egyszerű ha nem a HÉV vagy a vonat közelében van valaki séta távolságban."


Ezt én is így tudom.

Viszont a 86-os busz is átmegy a II., I. XI. kerületekbe a Duna mentén (Műegyetem pl. jól elérhető a vonalon), és a 9-es busz is átszeli a várost, Pestre a belvárosba könnyű átjutni vele. Még Kőbányára is, csak az már időben sok.

Azt tudom még, a békásmegyeri lakótelepen sok a denevér, a házakban laknak, csipognak.

2023. aug. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Vélemény?

Jó.

Bővebben?

Szar.

2023. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Mi a fontos Neked? Illetve milyen lakást néznél? Panel vagy tégla?
2023. aug. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 panel lakást nézek a szőlő utcában.
2023. aug. 3. 18:40
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

2 db panel házat látok ott összesen.

Tégla környék.

2023. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 mire gondolsz? Magyarország leghosszabb panelháza ott található? (szőlő u. 66-94)
2023. aug. 3. 19:00
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8: Ahá!

Látom már.

Beírtam, Szőlő u. 2., és végigsétáltam az utcaképen, én nem láttam. Valószínű nem mentem végig.:)

2023. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó hely a 3. kerület és igen, a Szőlő u.-ban van Magyarország legnagyobb panele (Faluház). Az óbudai részen lakom téglában, szerintem a közlekedés is ok, az 1-es villamossal, a 9-es busszal, meg a hévvel azért sok helyre könnyen el lehet jutni. A villamos, meg a hév még gyors is.
2023. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!