Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csak szerintem van nyomasztó...

Csak szerintem van nyomasztó hangulata a régebbi építésű panelházaknak?

Figyelt kérdés
Régen egy 10 emeletes panelház 9. emeletén laktunk, és sok visszatérő fura álmom van ezekkel kapcsolatban, mindig is nyomasztó volt a szűk lakás, kicsi alig karbantartott lift, a szemét ledobó nyikorgása, zajai, a fura szomszédok, a magasság (bár nem vagyok tériszonyos). A 2010-es évek elején jöttünk el, nem tudom azóta mennyit változtak ezek az épületek. Az emlékek miatt visszamennék, semmi másert nem.

2023. aug. 7. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Rokonom él ilyenben. A lakások folyosóról nyílnak.

Mondom neki egyszer, hogy amikor hozzátok jövök, olyan, mintha egy olcsó szállodába vagy munkásszállásra jönnék. Erre ő: Nekünk is.

2023. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem csak szerinted nyomasztó a légkörük ezeknek a házaknak, - szerintem is!

Ezeknek a házaknak az építését a szükség generálta.

A szocializmusban megpróbáltak valamilyen szinten gondoskodni is az emberekről, - nem csak arra buzdítottak mindenkit, hogy ész nélkül szaporodjanak, mint pl. most is. Lehet azon vitatkozni, hogy ez mennyire sikerült vagy sem, mindenesetre akkoriban reális esélye volt arra a családot alapítani szándékozóknak, hogy az állam (vagy Tanács) lakást utalt ki a részükre. Volt egy kezdő, kiinduló alapjuk arra, hogy elkezdjenek élni valahol. Ezek a lakások nem a felhőtlen jólét biztosításáról, hanem az emberek tömeges elhelyezéséről és számukra élettér biztosításáról szóltak. Az már egy újabb fejezet, hogy ebben az országban milyen szinten (nem) képesek emberek behatárolható terjedelmű közösségekben egymás mellett élni, de akinek semmije nem volt, az hidd el, örült, hogy lakáshoz jutott.

2023. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
2-höz: A házgyári lakótelepet a szükség szülte a háború után, és nem csak itt keleten épültek. Csak itt a minőség nem volt megfelelő, és megrekedtek a kezdeti szinten. Folynak törekvések az emberibbé tételére, de a tíz emelet akkor is tíz emelet, ha színesre festik.
2023. aug. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sikerült normális lakásokat előállítani, amikor tönkrementek a házgyárak. Az utolsó sorozatok voltak jók.

Amúgy ez nem lakás-otthon kérdés?

2023. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Mi más lehetne egy zsúfolt tarsasház, mint nyomasztó?

Amik most épülnek még nyomasztóbbak, mert a paneloknál legalább a házak között volt tér, az ujaknál már az ablakban is a "szomszédod" van. Meg ezek a közös erkélyek, amit mindenhol valami ekecs megoldassal próbálnak utolag belátasgátlózni az olsalszomszéd es az utca felé is...

2023. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!