Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha valaki megfordítja a...

Ha valaki megfordítja a vízórát, azt később be lehet bizonyítani? A vízműnek van rá valamilyen eszköze?

Figyelt kérdés

2023. aug. 18. 08:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nincs.
2023. aug. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 xswerdy ***** válasza:
75%
a következő leolvasásnál látják, hogy fordítva van. Vagy addigra visszafordítod? És a plombával mit csinálsz? Egyábként állítólag a mai órák már nem forognak visszafelé, nem tudom igaz-e, műszakilag nyilván megoldható, hogy így legyen.
2023. aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 senior10 ***** válasza:
65%
én úgy tudom, hogy minden közüzemi mérőórán (víz,gáz,villany) van egy plomba, vagy valami ami azonnal megsérül amint megpróbálják leszerelni az órát. Azzal mit csinálsz?
2023. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Állítólag a fél falu évek óta ezt csinálja: éjjelre megfordítják, folyatják a vizet ezerrel, így visszafele megy a számláló, reggel meg visszafordítják. Így alig fizetnek vmi számlát. Közbe meg nálunk a Vízműnél mondogatják az alkalmazottak, hogy mínuszba van a Vízmű, elfolyik a víz valahol, számítani lehet 50%-os emelésre. Hát mi így is marha sokat fizetünk. Nem más miatt akarok szívni.
2023. aug. 18. 09:48
 5/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha igaz lenne ez a plombás dolog, akkor azt észre kellett volna már rég venniük a Vízműnek. Mert vhol ez már egy évtizede is megy.
2023. aug. 18. 10:03
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Én konkrétan tudok ilyen forgatós emberről. De csak addig csinálta, ameddig a haverja nyugdíjba nem ment a Vízműtől. Addig az éves olvasás előtt sokat locsolta a kertet visszafordított órával, utána ha már "jó" volt az érték, eljött a haver, és rányomta a plombát. (Volt, hogy bebszott, 24 órán keresztül ment teljes nyomáson a víz, másnap a kertben térdig süllyedt az iszapban, és már mínuszban volt az óraállás, úgyhogy aztán meg visszafordítás után a kádban kellett sokat folyatni a vizet, hogy megint normális állás legyen.)

Magán az órán amúgy nem látni semmit, csak a plomba hiánya árulkodik. Meg még azt is észre lehet venni, hogy az aknában minden csupa sár meg pókháló, de a hollandi fényes, ahogy letörlődött róla a piszok, és új karcolások vannak rajta.

2023. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Az óra vissza felé nem forog.Plomba viszont minden órán van.
2023. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Ahogy a 7-es írja. Jó hogy nem már a vízmű fizet, mert termeled a vizet.
2023. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

"eljött a haver, és rányomta a plombát."


Sokan írnak itt hülyeségeket, de a helyzet az, hogy mindegyik plombán van egy sorszám ami regisztrálva van dátum, mérő és a vízművek dolgozójának a neve szerint.

Ha pl. két éve volt cserélve a vízóra, akkor kibukik a következő cserénél, hogy már másik plomba van rajta.

Az azon lévő sorszám meg elvezet a vízművek dolgozójához akit kérdőre vonnak.

Szóval nem kell minden mesét elhinni.

2023. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

9

Jól gondolom, hogy igen fiatal vagy?

Igen, ez a modern plomba. Régebben egy sima alumínium vagy ólom volt.

Valamikor lakásszövetkezetnél dolgoztam, és én nyomkodtam az órákra a plombákat, van is még itthon vagy 20 felhasználatlan alumínium. A vízművesek is ugyanilyet használtak akkoriban, csak az ólomból volt.

2023. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!