Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehet ha nem fizetek...

Mit tehet ha nem fizetek közös költséget?

Figyelt kérdés
8 éve egy olyan házban lakom, ahol 4 lakás van. Nem társasház, mert 6 lakástól lehet csak társasház. A szomszéd a magánszámlájára közös költséget fizettet. Szinte semmire nincs kiadás de a közös költséget fizetjük. Minden hónapban utalom a számlájára a pénzt, csak azért, hogy ne legyen harag. De elkezdett kötekedni, hogy nem fizetem. Ezen balhézik. Minden hónapban fizetve van. Van róla papír is. Terjeszti a szomszédoknak, hogy nem fizetem. Pont ezért fizettem eddig, hogy ez ne legyen. Mi van ha tovább nem fizetem. Mit tud tenni?
2023. szept. 14. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Társasház esetèben ráterhelik a lakásra.

Ha jól gondolom, akkor ez nálatok amolyan megegyezès alapján van. Főleg, hogy magán számlára megy. A közös pènzből egyeltalán mit fizettek?

Lehetsèges, hogy semmit sem tud tenni, de azt te tudod, hogy milyen jogi formában van mindez nálatok, ha nem társasház. Ezen kívül aki közös k3pviseletet lát el, akkor annak OKj erről szóló vizonyítványának kell lennie. Máskèpp nem lehet.

2023. szept. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy nincs erről szóló OKJ bizonyítványa.
2023. szept. 14. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Több bajom is van ezzel a kérdéssel.


"Nem társasház, mert 6 lakástól lehet csak társasház."


Ez biztos, hogy így van? Sosem hallottam ilyenről, de olyat viszont igen, hogy kétlakásos családi házat is társasházzá nyilvánítottak. Nem is értem, mi értelme lenne egy ilyen megkötésnek.


Miért pont a szomszédnak és miért a saját számlájára fizetsz?


Én nagyon sürgősen ügyvédhez fordulnék, hogy segítsen tisztán látnom, mik a jogaim és kötelezettségeim, mert nagyon úgy nézem, hogy téged (meg talán a többi lakót is) teljesen átvág ez a szomszéd.

2023. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy teljesen átvág.
2023. szept. 14. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem társasház, mert 6 lakástól lehet csak társasház."

Ezt nem tudom honnan vetted, de nem így van. Lehet 2 lakásos is egy társasház. A 6 lakásos határ arra vonatkozik, hogy fölötte komolyabb feltételeknek kell megfelni (pl. a közös képviselet kötelező megléte is ilyen - ami persze lehet 4 lakásos háznál is, csak nem kötelező), ezért van a köztudatban (teljesen helytelenül) hogy 6 lakás alatt nem "igazi" társasház.

2023. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha a mi társasházunkban laknál, akkor semmi nem történne.
2023. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Hűha, ez így elég gáznak tűnik. Remélem, nem csak egy szóbeli megállapodás volt köztetek...


Én a helyedben megkérném az illetőt, hogy írásban részletezze neked pontosan, hogy az eddigi befizetéseid mire lettek fordítva. Mondhatod neki, hogy megnyugtató lenne ezt pontosan látnod. Rendszeres elszámolások nélkül pedig a jövőben nem tudsz fizetni.

2023. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen megállapodás. Ez egy családi ház. Rokonok laktak itt egymás mellett. Amikor 14 évvel ezelőtt elköltözött a 4 lakásból 2 lakás lakója, akik a rokonaik voltak, a 2 itt maradt régi lakó együtt nyitott egy magánszámlát. Amikor idegenek költöztek ide közölték velük, hogy van közös költség. Amit az ő számlájukra kell utalni.
2023. szept. 15. 09:28
 9/10 anonim válasza:

Szerintem járj utána, hogy ez jogilag mennyire tiszta és mit tudsz lépni.

Ez után beszélj a szomszédokkal is, hogy tőlük követel-e újra befizetett összegeket? Mivel utalva van, abszolút van rá bizonyíték, hogy fizettél. És megemlíteném nekik a 7. választ, adjon tételes igazolást, mire fizettek. Ha ilyet nem tud adni, és van jogi következménye, akkor említsd azt meg neki. Lehet még ő járna szarul, ha nagyon pattog. De semmiképp se hagyd magad!

2023. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

7-es vagyok.


Kérdező: Értem. Tehát volt egy saját maguk által kialakított bizalmi/rokoni viszonyra épülő rendszer, amibe te, mint külsős megérkeztél és becsatlakoztál.


Most rúgózhatnánk azon, hogy butaság volt az elején ebbe belemenned, de azzal nem lennénk előrébb. És nyilván te is tisztában vagy már vele. :-)


Szerintem vegyél egy nagy levegőt és tisztességesen jelezd neki, hogy neked ez így átláthatatlan, ellenőrizhetetlen. Nem kívánod ezt tovább folytatni. És ahogy fentebb írtam: számoljatok el tételesen arról, hogy az eddigi pénzed mire lett fordítva. Ha ez nem történik meg, akkor meg jelentsd be, hogy a továbbiakban te magad intézed a saját lakásoddal járó kiadásokat. Ha pedig X évente valamilyen közös beruházásra lenne szükség, akkor keressenek meg és megbeszélitek, hogy ki mekkora költséget vállal belőle.


Szerintem ez így tisztességes. És maximálisan el kell fogadnia. Semmi egyebet nem kényszeríthed rád.

2023. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!