Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátorok folyamatosan...

Radiátorok folyamatosan melegednek, nem lehet ennél jobban elzárni őket, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hallom elindult a fűtés, még tegnap este nem is volt vészes, viszont most felkeltem a hangjára hogy megy benne a víz. Feltűnt hogy elég meleg van, és mindegyik konkretan megy, de elzárni ennél jobban egyiket se tudom, mintha teljesen zárva lennének.


Ez normális? Nem akarok százezreket fizetni a lakbérbe azért mert ez történik, vasárnap este.


Kit keressek egyáltalán? Mindjárt pánikrohamom lesz


2023. okt. 9. 04:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
3bol 2 melegít, de egyiket se tudom csavargatni. Én most fogogk idegosszeroppanast kapni
2023. okt. 9. 04:58
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Most már higgadj le. Mindjárt reggel, hívhatod a fűtésszerelőt. Bár a helyedben előbb talán a tulajjal beszélnék, hogy hol lehet a lakás hőmérsékletét szabályozni.
2023. okt. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen el vannak zárva a radiátorszelepek és mégis meleg a radiátor, az több ok miatt is lehet. Ha a legkisebb jelzés a tekerőgomb skáláján az 1-es szám, akkor az a zárt állása.

1. Rövid ideig a radiátor még tartja a hőt akkor is, ha elzártuk, idő kell, hogy kihűljön.

2. Ha órák múlva is meleg, lehet, hogy nagyon hideg van a lakásban, vagy ha rá van nyitva az ablak, a korszerű termosztatikus radiátorszelepek belseje kinyithat zárt tekerőgombnál is.

3. Ha nem hideg a levegő a szelep környékén ami el is van zárva és így meleg a fűtőtest, akkor a szelep átereszt, ez hiba. Talán valami szennyeződés akadt meg benne, lehet, hogy majd elviszi a víz. Kicsit meg lehet mozgatni a szelepfejet, kinyitni-elzárni párszor, hátha javul. Ha az alsó bekötőcsövön van valamilyen csap, szelep, akkor azt is el lehet zárni ilyenkor, az is megszünteti a keringést és a radiátor kihűl majd. Ha az alsó csövön nincs szerelvény, akkor csak a szerelő a megoldás.

Nem kell izgulni, a jelentős többletköltséghez hónapokig kell túlfűteni.

2023. okt. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mnondjuk bármerre tekerheted, mert nincs hőmennyiségmérő, ugyannnyit fizetünk...
2023. okt. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Próbáltam nxitni zárni, de konkrétan az egész tekerő meg van szorulva, nem mozog semerre. Nincs fogóm hogy azzal próbáljam forgatni, bele törni se akarom.


Ez ilyen régi fajta radiátor, vagy megnyitod vagy elzárod.

Ilyesmi

[link]



Hallani ahogy folyik benne a víz, de se kinyitni se bezárni nem tudod.



Mi eddig atalanyt fizettunk, havi valami 1400 korul (nyaron koltoztunk be). Ha folyamatosan nyitva/zarva van, tesz barmi kulonbseget ilyen esetben? Latom en ezt valahol, hogy hol mernék, ha mérik? Mennem kell lassan dolgozni aztán tanulni, nem tudok itt lenni egész nap a szerelőre várva, ráadásul most pénzem sincs rá mert megint kesik a fizetés.

2023. okt. 9. 07:30
 6/13 anonim ***** válasza:

A radiátor fajtája mindegy is ebben az esetben, ha a szelep nem tekerhető, az hiba, javítást igényel. Jobb nem piszkálni, pláne ha jó réginek néz ki, szerelőre kell az ilyet bízni. Ha akkor is fűt amikor nem igényli az ember, az tulajdonképpen felesleges költséget jelent.

Hogy az elszámolás pontosan miként zajlik, azt a közös képviselő/társasház kezelő cég tudja megmondani. Ha minden igaz, a ház hőközpontjában van egy hőmennyiségmérő, az méri az összes hőfogyasztást, aztán valamilyen módon ezt szétosztják az egyes lakók között.

2023. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nincs egyedi mérés, azt mondta a főbérlő mikor kötöttük a szerződést. Ez a hőmennyiségmérő nem számít egyedi mérésnek?
2023. okt. 9. 11:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs egyedi mérés, akkor édesmindegy, mennyire van hideg vagy meleg, mert a lakás mérete alapján osztják a ház fűtésköltségét.
2023. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehat homennyisegmero ellenere sem szamit? Azaz akar egesz telen nyitva hagyhatjuk, ugyanannyit fogunk fizetni?


Lattam regi(elozo berlo) szamlajat, nala ugy van, hogy 2000 az alap dij, es van

"hodij" (ho mint meleg, csak angol billyentyu van munkahelyemen), ami "4.623 GJ", igy kerult ez "futesi celu koltsegek" cimszo alatt 14ezerbe (plusz a 2000).

2023. okt. 9. 17:07
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Ez azt jelenti, hogy a szomszédnak az alapdíjon kívül 4,623 GJ fogyasztást számláztak ki a közös fogyasztásból, amit a ház hőmennyiségmérője mér. HAz a kérdés, hogy ezt az összfogyasztást mindenkinek egyenlően dobták-e szét, vagy mondjuk az egyes lakások légköbméter értékével arányosan.

Ha egész télen maximumon döngeti a lakóközösség a radiátorokat, természetesen az összfogyasztás is magasabb, és ezzel arányosan a fizetendő költségek is, szóval érdemes azért takarékoskodni.

2023. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!