Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik kazánnal járnék jobban?

Melyik kazánnal járnék jobban?

Figyelt kérdés

Van egy Saunier Duval SD30 KLO kazánom, aminek valószínűleg a tüzelés automatikája ment tönkre és cserélni kellene. Azon gondolkoztam, hogy veszek egy jól működő használtan egy SD30 KLZ típusú kazánt és kicseréltetem a jelenlegire. Így valószínűleg olcsóbban kijönnék vagy ugyan ott lennék anyagilag mintha megcsináltatnám a jelenlegi kazánt. Ami nagy előnye a KLZ típusú kazánnak, hogy ez egyben kombikazán is és így kitudnám váltani a sok áramot fogyasztó villanybojleremet.

A jelenlegi kazán mellett az szól hogy tudom az előéletét és hiába 17 éves, de ebből aktívan maximum 5-6 évet volt használva, mondjuk csodálkozom is rajta hogy meghibásodott.



2023. okt. 29. 20:34
 1/2 anonim ***** válasza:
A gázkazánok cseréje nem olyan egyszerű,mint 1 villanybojleré.Eleve csak olyat szabadna felrakni amilyen volt .Az ilyen munkákat is szakember végezhet.A régi kazánok egyre gyakrabban hibásodnak meg,és az alkatrész ellátással is gondok vannak már .
2023. okt. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Lassan megszűnik az alkatrész ellátása (~20év) és a következő lépés a kondenzációs kazánra való csere lesz. Kezdj spórolni, és gondolkodni hova lehet a falra felszerelni az utódját. Akár kombit is. Annak a fogyasztásán majd visszajön valamennyi úgy is. Vagy választhatod a nem hivatalos utat - mert másik, nem kondenzációs kazánt már nem engedélyez a hatóság - de az még gázóra levételt is jelenthet, nem beszélve arról hogy magára valamit is adó szakember nem vállalja az ilyen cserét, mert ő is megégetheti magát. Szóval most javíttatás, következő meg csere egy újra.
2023. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!