Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen biztonsági rendszer ,...

Gungasam kérdése:

Milyen biztonsági rendszer , alkalmazás védheti meg a fűtési rendszert a keringetőszivattyú leállása miatti sérüléstől?

Figyelt kérdés

Adva van egy gáz kazán és egy vegyestüzelésű kazánból álló fűtési rendszer amelyben a földszinti helységeket padlófűtéssel az emeletieket radiátorokkal tartjuk melegen. 3 keringető szivattyú működik amelyikből az egyik kifejezetten a padlófűtéshez "keveri" a vizet. Milyen technikai lehetőségek vannak arra az esetre ha a kazán üzemelése közben (be van durrantva) áramszünet vagy más műszaki probléma miatt leáll a keringetőszivattyú? Milyen meghibásodás léphet fel keringetés híján?

A víz túlmelegedése? Túlnyomás?



2023. nov. 5. 14:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálam vegyeskazán dolgozik pufferra nyitott rendszerben, az áramprobléma egy "szünetmentes táppal" van kiküszöbölve
2023. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én amikor nem tudtam, hogy leállt a keringető szivattyú (de ha tudtam volna róla akkor sem maradt más) kipakoltam a kazánból az eleven parázsat egy nagyobb bádogvödörbe és abban lelocsoltam. Létezik , hogy a keringető "letapad" és emiatt leveri a biztosítékot? Mert a biztosíték le volt kapcsolódva. Felkapcsolás után minden újraindulhatott és indult is hiba nélkül.
2023. nov. 27. 20:42
 13/16 anonim ***** válasza:
Létezhet,ha megakad szív lapátja.
2023. nov. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 mindentudó99 ***** válasza:
Bármikor lehet hiba. Én kinxitottam a rendszert így vagyok nyugodt.
2023. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Inkább a hőkioldója szokta leoldani a biztosítékot. A szivattyú egy kopó alkatrész, ki kell cserélni. Vegyél wilot, azok nem túl drágák és minősége pedig nagyon jó.
2023. nov. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A 4# válaszolónak a válasza számomra a legvilágosabb és egyértelműbb. Köszönöm Neki és a többi válaszolónak is! Az én fűtési rendszerem nyomás alatt van , a gáz kazán és a vegyes kazán egyformán tud fűteni. Van egy bő huszonliteres kiegyenlítő tartály a kazánházban és a padláson légtelenítő szelepek amelyek automatikusan kell légtelenítsék a rendszert. Időnként a kazánházban lévő vízcsapról pótolni kell a vizet. Vész leeresztő szelep van a kazán hátulján a padló fölött . Sajnos a puffer tartályt még nem volt lehetőségem beszereltetni mert a kazánház kicsi. a szomszédos helységet le kellene falazni mert nagyon nyitott. A költségekről nem is beszélve. Egy 1000 literest vettem ami csak a fűtésre alkalmazható de a költségek és körülmények akadályoznak az alakalmazásban.
2023. dec. 1. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!