Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » LED izzó + gázkazán, egyáltalá...

Dontspam kérdése:

LED izzó + gázkazán, egyáltalán lehetséges a következő?

Figyelt kérdés

Napokon keresztül problémázott a gázkazán, "szaggatott az égés", durrogott. Szerelő szétbontotta, nem talált rá magyarázatot, majd csak kipucolta, de a probléma maradt.

Az este felfigyeltem, hogy amikor felcsapom a világítást akkor mégjobban durrog, kerepel, stb. Átnéztem a kismegszakítókat, a gázkazán külön van a világítástól egy c16-oson. Gondoltam magamban, áh esélytelen az összefüggés. Láss csodát kiveszem az izzót hibátlanul működik, visszateszem kattog, durrog.

Van ilyen? Sima kombi kazán, semmi digitális cucc nincs rajta.



nov. 16. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Akkor ott az áramkörrel van valami gond, akár gányolás amit te nem látsz. Valószínű a LED izzó kapcsolója nem a fázist szakítja meg hanem a nullát, és akkor szoktak ilyen furcsaságok történni komolyabb készülékeknél amik azon az ágon vannak. Oké írtad hogy külön biztosítékon van, legalább is te ezt látod, de én nekem van olyan gyanúm hogy ott valami nagy gányolás van a dolgok mögött.


Hívj egy villanyszerelőt, mondd el neki mit tapasztaltál és nézze meg Ő is a dolgokat és akkor szépen kifogja mérni hogy mi a hiba, mert ezt csak így lehet. Meg persze biztosítékokat, bekötéseket mindent át kell nézni ezek után, mert lehet nagyobb gondok is vannak amikkel most nincs probléma, de később lehet.


Mondjuk a kazán szerelőt sem értem, mert neki azért tudnia kellett volna mi az összefüggést, de mindegy is.

nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A fázis van megszakítva, lekapcsolt állapotban egyik vezetéken sincs áram. Ennek ellenére gányolás tuti van, pl. fürdőben a konnektorokban csak akkor van áram ha felkapcsolod a villanyt. Egyébként albérletről van szó.
nov. 16. 11:31
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

"LED izzó"


Vagy LED, vagy izzó, a LED-ben nem izzik semmi. Félvezető technológia.


"A fázis van megszakítva, lekapcsolt állapotban egyik vezetéken sincs áram."


Nyilván nincs áram, de feszültség sincs? Hogy méred?

nov. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi nem vagyok nyelvész (egyébként Magyarországon mindenki így mondja a környezetemben, délvidékiként villanykörtének mondom, de teljesen mindegy).


Fázisceruzával ellenőriztem, majd multiméterrel rámértem...

nov. 16. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Durrog, kerepel a kazán ..

A mágnesszelepe talán kevès villanyt kap. Kötès hiba, külön áramkör miatt a nullával ami közös, annál lesz kötès gond.

nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"délvidékiként villanykörtének mondom,"


Az teljesen rendben van, hisz körte alakja van a legtöbbnek. Ez nem nyelvészkedés, hanem szakbarbárkodásrészemről.


"Fázisceruzával ellenőriztem, majd multiméterrel rámértem..."


A fázisceruza csak saccométer. A multiméterrel meg akkor sem igazán tudsz feszt mérni, ha a nullát szakítja meg a kapcsoló. Esetleg, ha van nulla és védőföld, akkor a földhöz képest már tudod mérni.

nov. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gépész vagyok, nagyon alap dolgokat tudok, csak próbáltam minél pontosabban körülírni a szakinak, elvileg holnap jön és átnéz mindent.
nov. 16. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!