Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lefolyóba a dugó mérete nem...

Lefolyóba a dugó mérete nem stimmel, túl kicsi. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Eleve így volt a lakásban, hogy sem a kád, sem a mosdó dugója nem illeszkedik pontosan a helyére. Eleve fura, hogyan lehet így elszúrni gyártásnál a méretezést, illetve mi történhetett.

Megoldás lehet egy ronggyal körbetekerni a dugót, és akkor nem szivárog a víz. De mégis csak szebb megoldás lenne a megfelelő méretű dugó. Van egyáltalán méretezésük ezeknek? Hogyan lehet megállapítani, hogy mekkora kell? Itt milliméterek is számíthatnak, és házilag pontosan mérni pl. vonalzóval nem bombabiztos.



nov. 17. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél megfelelő méretűt.
nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem adott méretűek vannak, tehát nincs 1-2 mm-rel kisebb vagy nagyobb, hanem van eggyel kisebb vagy nagyobb méret.

Ha a gumidugó elöregszik és merevvé válik, akkor pedig a jó méretű sem fog jól zárni.

nov. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Mindenféle méret létezik össze-vissza, ahányféle kád-mosdó, ahányféle gyártó. Sőt még egy 20-30 éves példánynak is más a mérete, borzasztó.

Vagy marad hogy rátekered a rongyot, vagy esztergáltass műanyagból kúpos dugót méretpontosra.

nov. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Forintos dolog, vágd zsebre ha legközelebb olyan helyre mész és nézd össze, vegyél picit nagyobbat.
nov. 18. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több méret van, de nem ahány féle kád/mosdó, azért az túlzás!

Nagyon régi dugók képesek 1-2mm-t veszíteni a mértükből, ennek okán régi dugóknál előfordul, hogy már nem tömítenek jól. Elviszed a régit, kérsz egy méretben akkorát és annak zárnia kell, én is jártam már így.

nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szabványméretek vannak, ezek közül valamelyik garantáltan jó lesz.

[link]

Venni kell egy újat, a régit meg kidobni, ha máshová se jó. Ahogy írják, ha nem tudod megmérni, elviszed a boltba, ott megmérik neked.

nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

"hogyan lehet így elszúrni gyártásnál a méretezést"

Nem rontották el.

Tipik városi bölcsész, mindjárt a gyártü a hibás...


"illetve mi történhetett"

Elvitte a kiscica a jó dugót és tettek oda másikat. Ez meg kisebb.

Elmész az OBIba, vagy a Praktikerbe, vagy egy szerelvényboltba és veszel olyant ami belevaló.


Elképzelni nem tudom milyen élete lehet egy ilyen embernek akin egy káddugó kifog....

nov. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!