Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szlovéniában hogyan oldják...

Szlovéniában hogyan oldják meg, hogy a legnagyobb hó idején sem bénul meg semmi?

Figyelt kérdés

2023. dec. 6. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Fel vannak rá készülve és még időben megteszik a szükséges óvintézkedéseket, nem utólag próbálnak okoskodni mint a magyarok és az osztrákok.
2023. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az osztrákok is?!
2023. dec. 6. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Nézd meg milyen káosz van most náluk a vasúton. És még ők kakaskodtak a mi késéseink miatt...
2023. dec. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Úgy hogy tudják hogy télen bármi is lehet vastag hó, jég, szinte minden játszik ilyenkor. Erre időbe és normálisan felkészülnek, amikor már szinte biztos hogy várható nagyobb havazás, fagy, akármi már szinte ugrásra készen állnak és amint kezd alakulni a dolog egyből intézkednek és megfelelően letakarítják az utakat, vasútat, gondoskodnak arról hogy semmi ne fagyjon be aminek nem lenne szabad, ezeket is rendesen felkészítik arra hogy ne fordulhasson elő és persze ha kell folyamatosan takarítják, szórják az utakat.

Egyébként nem tudom a 3-as mit írt Ausztriába is felvannak erre bőven készülve legalább is én akárhányszor voltam ha már egy pici hó is csak elkezdett esni egyből intézkedtek, csinálták a dolgukat, takarítottak, sóztak stb... Lehet most valamiért más a helyzet és ott is vannak gondok, de én akárhányszor kint jártam egy téli havazásos időben, én az utakon nem láttam egy szem havat sem csak azt ami épp abban a másodpercben ráhullott.

2023. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez jellemzi a problémákat :)

[link]

2023. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból hallottam, hogy bizony ott is megbénul, ahogy az északiakon kívül kb mindenhol.

Főleg a Ljubjana -Koper pályaszakaszt rendszeresen le is zárják ha jön a hó, ahogy az osztrák a9-a18, német a3-a8-a7 pályákat is káoszba szokta taszítani a havazás.

2023. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bereczk Jénos ***** válasza:

"Ott is van káosz, Ausztriáról ne is beszéljünk!!"

Beszéljünk magunkról: A hótolás nálunk szakma, az autó elejére tesznek egy tolólapot, aminek az alján gumi van, ha az tönkremegy megbüntetik a sofört, így nem engedi le teljesen, és nem állítja olyan szögbe, hogy letolja,

kilométereken át küzd, mert az úton maradt hóból másnapra jég lesz, nem beszélve a két vályúról amiben hol ide, hol oda lehet csúszkálni!!!!

Sószórás, műtrágyaszóróval, ami a kocsi hátulján van, Pécsett a házban állt meg, mert Ő a sótlan úton ment!!!! (külföldön láttam ami az első kerék alá is szór!)

A márciusi hóra harckocsit küldtek, de kiderült rosszabb a lánctalp mint a kerék!!!!!

Az idei havat már tudták kezelni 20 órakor esett 20,10-re elolvadt, de még nem hallottam hányan kaptak kitüntetést a jó felkészülésért!!!!!!

márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!