Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán termosztátot 20...

Gázkazán termosztátot 20 fokra állítottam, de 28-ra fűti fel a lakást, lehet ezt szabályozni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem panel lakásból tégla lakásba, itt belső égésű gázkazán van, 27 fokra nyomtam fel, hogy felfűtse 15-ről a lakást, aztán visszavettem, de akármit állítok rajta, túl meleg van mindig. Azt mutatja a termosztát, hogy 28 fok van a lakásban, én meg 20-on hagytam. Szellőztettem, hogy kihüljön kicsit, vissza is esett, aztán megint visszakúszott 28-ra és hallom, ahogy megy a kazán még mindig. A radiátorokon nem lehet tekerentyűkkel szabályozni.. nem tudom mit tehetnék még, arról megy a melegvíz fűtése is, nem kapcsolhatom ki. Félek, hogy nagyon magas lesz a számla, meg nem túl jó ez a túl meleg.
jan. 15. 05:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A kazànon leállítod 25 fokra, az a víz hőfoka. A szobáèt nem tudja. Ezèrt nem tud fűteni, mert a víz hőfoka elèg. 40-50 környèkère tedd. Előtte hol volt?
jan. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Most már 100% hogy a kérdező eltekergette.


Figyu: a kazánt állíts be 50°C fokra (most hideg van, minimum kell ennyi, de az se baj ha 60-ra teszed. Radiátornál egészen 90-ig el lehet menni).

Ez a fűtővíz hőfokját jelenti, nem a szobáét!



A termosztátot meg 22-re. Ez a szoba kívánt hőrmésékletét jelenti.

Aztán ülj le és lazíts.


/a kazán azért nem kapcsol ki, mert ebben a hővös időben 25 fokos vízzel képtelen kifűteni a szobát/

jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#11: Előtte 61-en volt


#12: Köszönöm, megcsináltam.

jan. 16. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!