Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van ez így a tulajdoni...

Miért van ez így a tulajdoni lapon?

Figyelt kérdés
A ház ahol élek ha jól tudom egy osztatlan közös tulajdonú telken, ingatlanon van. A telek területe 1287 négyzetméter. Egy zsákutca végében található, az utca két telekkel arrébb folytatódik. A telket tehát ketté vágja az utca vonala. A felső részén áll egy 70 négyzetméter körüli családi ház, az alsó részén egy kb. 30 négyzetméternyi nyaraló. A telek két testvéré lett. A tulajdoni lap szerint az egyiknek van egy 150/1287-es tulajdoni hányada és egy 494/1287-es tulajdoni hányada. A másiknak is két, egy kisebb és egy nagyobb tulajdoni hányada van. Miért nem csak egy - egy van mindkét testvérnek? Vajon, hogy jöttek ki ezek a számok? A középen áthaladó "utca" miatt van négy tulajdoni hányad?

jan. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nagy telek az 1287nm és ezen 2-2 külön keletkezett tulajdonrészük lehet. Valószínűleg meg van osztva a telek a és b részre vagy a 2 ingatlanban van külön-külön meghatározva a tulajdoni részük. Lehet, hogy a hagyatéki eljáráson keletkezett a 2 tulajdonrész, az egyik az apa, a másik az anya utáni örökléssel.

Összeadva egyenlő részei vannak a testvéreknek (150+494=644, azaz a telek fele), valószínűleg a 2 tulajdonrészük időben nem egyszerre keletkezett és emiatt maradt így a megosztás.

jan. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem szokták összevonni a tulajdonrészeket.

Általában öröklés során darabolódik. Mindig csak az aktuális tulajdonrész változását vezetik fel.

jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A napelem pályázat miatt érdekes ez számomra. Meg kell adnom a helyrajzi számot, ugye a háznak nincs külön, hiszen a lakcímhez csak egy hrsz tartozik. Én úgy értelmezem, hogy ha kéri a tulajdonosok adatait, akkor mind a négyet rögzítenem kell, függetlenül attól, hogy az egyik tulajdonosnak a házhoz semmi köze.
jan. 18. 08:33
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Igen, de ez csak 2 tulajdonos és a tulajdonrészük így összességében 50-50%. Ez kell a pályázatnál.

Ha nincs megosztva a két épület tulajdonjoga akkor mindkét tulajdonos kell és az aláírásuk is, mert ezzel a felelősség is mindkét tulajdonosé lesz.

jan. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké. Gondolom ha úgy írtam be, ahogy a tulajdoni lapon szerepel. A másik tulajdonos szerint, akinek nincs köze az érintett házhoz, neki nem fontos aláírnia, de én ragaszkodom hozzá. Ezek szerint bölcsen teszem.
jan. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!