Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » WC főcső tisztítása?

WC főcső tisztítása?

Figyelt kérdés

A házban a WC-böl lefelé menő vastag csövek el vannak félig dugulva, sokszor van gond velük.

A sósav segítene kitisztítani vagy valami más szer jobb lenne?



#tisztítás #sósav #WC főcső
febr. 26. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk mechanikusan marták végig komolyabb géppel.

Persze próbálkozhatsz savval vagy lúggal, ha PVC-cső. HA eternit, akkor nem biztos, hogy savaznám.

febr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mechanikusan csak szerintem. A szennyvíztechnológiában vagyok, ha lenne valami tényleg hatásos szer valószínűleg tudnék róla.
febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A csö PVC.
febr. 26. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen átmérőjü a csö?
febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kb 12-15 cm lehet, nem tudom pontosan.

A fő gond, hogy a felső emeleteken sokszor teletömik WC papírral, ami eltömíti és amikor valamivel lenyomatják, akkor nálunk teljesen bedugul, nem a WC-nél, hanem ami tovább vezet cső lefelé.

febr. 26. 17:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne beszélni a közös képviselővel vagy a házkezelő céggel ha van, mert a szennyvíz-strang (vagyis a függőleges cső és az alapvazeték is amibe becsatlakozik) a lakóközösség osztatlan közös tulajdona, ezért a közös költség terhére szokás hozzányúlni. Azért, hogy ne csak a te költséged legyen a tisztíttatása vagy a cseréje, mert az ilyesmi nem pár ezer forint.
febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#2 Esetleg szennyvíztisztító baktérium? Ha olyan okozza a dugulást, mint papír, fekália, ilyesmi, amit ezek lebontanak, akkor szerintem egy próbát megérhet. Szoktam ilyet szórni az emésztőbe gyak. mindent "felzabálnak" papírt, sz-rt, zsiradékot, minimális "salakanyag" marad a gödör alján. Ugyanígy a csőben is működőképes elvileg, rá is van írva a csomagolásra, társasházban a legnagyobb probléma az, hogy mások is önthetnek vegyszereket a WC-be, azt meg nem szabad ennek használatánál, mert megölöd vele.
febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7-es: hol lehetne iylet beszerezni? Ez kifejezetten jó ötletnek hallatszik.
febr. 26. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jó! Kérdés volt ez elsősorban a szakemberhez. Azért azt még várjuk meg szerintem.

A legtöbb agro/gazda/bio boltban kapsz ilyet, sőt a tesco-ban is szokott lenni. [link]

Én is ezt használom.

Ha megér egy postaköltséget, akkor webshopokban is találsz ezer félét, pl:

[link]


Nálam az aknában és a szennyvízcsőben k.... jól működik, de én nem vegyszerezek.

febr. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez értelmes ötlet, remélhetőleg a szakember olvassa és vélemémnyezi is.
febr. 26. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!