Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy 2db m8 As csavar elbír...

Egy 2db m8 As csavar elbír 150kg terhelést?

Figyelt kérdés
Új bojlert vettünk és a gyári konzol kisebb mint az előző ezért csináltam 60x5 ös laposvasból egy másik konzolt ami passzol az új bojlerhez és a regihez nos az lenne a kérdés hogy ha m8as csavarokat használok el fogja e bírni ?

márc. 19. 17:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%

Milyen irányú terhelés, milyen anyagból van a csavar, mibe van beletekerve?

A kérdésed nem megválaszolható.

márc. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Rajzold le, fényképezd le, töltsd fel.
márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Most egy vagy 2 db?


Amúgy én nem állnék alá.

márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%

Én el tudom képzelni.

Az a baj hogy már a gyártók is nagyon vékony anyagokat használnak. Múltkor egy 80 literes bojleren olyan konzolt láttam amit megfogni alig mertem...

De én 10-es csavart használnék minimum. De inkább 12-est. Elég durva nyíróerő keletkezik és jó ha minél nagyobb a felület.

márc. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
M8 csavar az semmi. Legalább M12 kell. De a régi bojlernál is lefogadom, hogy nem pilinszka vastipli volt. Olyan konzolt csinálnék a helyedbe, hogy a régi vastipli csavarjával föl lehessen tenni az új bojlert.
márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Kèt M10 csavar 8.8 minősègű bőven megtartja. Majdnem a dupláját tudja a kettő
márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Inkább a hivatalos adat

[link]

márc. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
#7 Ez csak annak mond valamit, aki tisztában van a szabványos próbatest szakítóvizsgálatával, a mérőszámaival, továbbá ismeri az igénybevételeket és azok szilárdsági összefüggéseit. Kötve hiszem hogy a kérdező ismerné a befogott tartó méretezését összetett igénybevételre...
márc. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
29%
12est használj!
márc. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Kettővel simán elbírja. A cégnél van M8-as menettel is emelőszem, és az alábbi tablázat szerint 140kg a teherbírása, vagyis húzóra a menete ennyit bír.

[link]

márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!