Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Önkormányzati lakás bérleti...

Önkormányzati lakás bérleti jogosultság megszerzése?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve bérelek egy lakást, pár hete a "tulaj" elkezdte eléggé félvállról venni a dolgokat gyerekekkel való lakásvétel és költözésre hivatlkozva.


Lakás kapcsán egy egyszerű papírt írtunk és mivel olcsón adja a környékhez képest így nem kérdezősködtem inkább.

Nemrég kiderült, hogy a lakás az önkormányzaté és ő csak bérleti joggal rendelkezik. Tudtommal ki se adhatná a helyet másnak, csak örökölni meg cserélni lehet.


Fizetem a közös költséget meg a számlákat kártyával (nevemhez köthető). Jelenleg a kerületben van is pályázat önkormányzati lakások bérlet jogának megszerzésére.


Jogilag így lenne rá valami módja a bérleti jog megszerzésére a "tulajjal" szemben? Ő nem igazán foglalkozik már a dologgal, csak a lakbért szedi be és ennyi, én tartom fenn a lakást jó ideje már.


Vagy ez inkább úgy lenne, hogy egy új ember kapná meg pályázat keretében a lakást?


Magam alatt inkább nem vágnám a fát.



#Budapest #önkormányzat #lakás bérleti jog
ápr. 10. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Keresd fel az önkormányzatot ezzel!


Látod, ezért kell közjegyzői záradékot tenni a szerződés végére, de minimum elkérni a lakás TULAJDONI LAPJÁT, vagy magadnak lekérdezni a neten!

Hogy derült ki különben?

ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Várt valami levelet az önkormányzattól, kérte nyissam ki meg fényképezzem le a tartalmát és küldjem el neki. Az "önkormányzati lakás" rész az elég vastagon volt szedve csak azért vettem észre, amúgy ilyen semmit mondó levél volt.
ápr. 11. 09:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha te jelzel az önkorinak, bukod a lakást és a bérbeadódtól is elveszik a bérleti jogot.

Amit idáig fizettél, azokat bárhol ki kell fizetni. Az a lakhatásod költsége.

Mik azok a semmitmondó dolgok abban a levélben amúgy.

Én elkezdenék új albérlet után nézni a helyedben.

ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ha te jelzel az önkorinak, bukod a lakást és a bérbeadódtól is elveszik a bérleti jogot."

Pont ezért kéne jelezni az önkorinak, hogy elvegyék tőle a bérleti jogot, ugyanis ez bűncselekmény.

ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.

Előre leszögezem,hogy megvan a véleményem arról a bérbeadóról, aki feketén ad ki egy önkormányzati lakást.


2.

De kérdező,te semmivel sem vagy jobb nála.

Te bemószerolnád azt aki olcsóbban adja ki a lakását,hogy valamilyen módon te elorozhasd tőle, megkaphasd a lakás bérleti jogát.

Ez ilyen tipikus magyar virtus.


Igen aki feketén adja ki az önkormányzati lakást az is mocskos,de te is az vagy kérdező.



3.

Azt tudni kell,hogy önkormányzati lakás és önkormányzati lakás között hatalmas különbségek vannak.


És közhiedelemmel ellentétben nincs egy közös általános törvény,rendelet,hogy az önkormányzati lakások milyen formában, konstrukcióval adhatóak ki


Magyarul a kerületek, önkormányzatok,városok saját maguk, saját maguk hatáskörében döntik el,hogy a "saját" lakástulajdonukkal,hogyan rendelkeznek.


Konkrétan a saját szememmel láttam egy olyan önkormányzat bérlakás bérlői szerződését,ahol a szerződésben le volt írva, feketén fehéren,hogy a lakás bérlője kiadhatja az önkormányzati lakás 50%-át albérletként


Ez egy 2 szobás önkormányzati lakás volt,magyarul az egyik szobáját kiadhatta volna a srác.


(csak bejelentési kötelezettsége van az Önkormányzat felé)


Szóval csak óvatosan, mert a leírtak szerint te nem láttad,a szerződését,hogy milyen feltételekkel bérli a kerülettől, várostól az önkormányzat lakást.


Simán benne van,az is hogy bejelentett téged az önkormányzatnál.


Pláne,ha ez egy erősen fideszes kerület vagy önkormányzat

Ott aztán bármi előfordulhat,olyan helyi rendeleteket hozhatnak hogy a fideszes haverok akik önkormányzati lakásokban laknak könnyen hasznot szerezhessenek belőle

ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt ezzel az a probléma, hogy ugyanúgy fekete dolgot művelsz és mindenki megy a kóterbe.
ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!