Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nemmel szavazok a közös...

Ha nemmel szavazok a közös költség emelésére akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Már félévente emelik a közös költséget, idáig el se mentem a lakó gyűlésekre, mert úgyis mindig megszavazzák. Ráadásul már úgy írják ki a tájékoztatót, hogy ha nincs megfelelő létszám a határozatképességhez akkor 5 perc múlva ismét összehívják a lakógyűlést ami már akárhány fővel is határozat képes. Ha elmegyek és csak én nem szavazom meg a közös költség emelést akkor mire számíthatok?

ápr. 24. 16:13
1 2
 1/13 kürtőskalácska válasza:
100%
Arra hogy még fogják szavazni
ápr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy fecske nem csinál nyarat. 0A többség akarata érvényesül.
ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi miatt emelik ? Van fejlődés látszata stb ?
ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3# most az inflációval indokolják, igaz ősszel is arra hivatkoztak és akkor is emeltek már. Semmi fejlődés nincs.
ápr. 24. 17:13
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a többség miért szavazza meg, ha nem kötelező megszavazni. Tutira elzsebelik ennek az összehnek a jórészét. Messziről látszik a közös képviselőn a korruptság. Totál birka nép a magyar.
ápr. 24. 17:14
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Nyomozd ki, a korrupció világjelenség nem mi vagyunk a top 5 be sem 10 be .
ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Mennyire jön ki m2 áron?

Én most fizetek 160.-/m2-t...

ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
210 Ft
ápr. 24. 18:27
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

7.-es vagyok


Mivel lehet csökkenteni a költségeket?


- lift lekapcsolása (mindenki járhat gyalog?)

- mozgásérzékelő és LED fényforrás kiépítése a lépcsőházban?

- lépcsőház takarítása heti váltásban, lakók által?

- "Messziről látszik a közös képviselőn a korruptság." Bármelyik lakó vállalhatja ezt a feladatot. Nonprofit módon, esetleg havi 3.000.- telefondíj feltöltésért...

Csupán a lakótársakat kell meggyőzni. Hogy Ő ingyen végzi ugyanazt a munkát!

- szemetes kukák méretének csökkentése, szelektív konténer intenzívebb használata?

- karbantartási munkák sajátkezű elvégzése? Hozzánk 7.000.- rezsi órabérért jöttek villanykörtét cserélni lépcsőházba. De már nem vesszük igénybe!

...


A lakóknál általában az a varázsszó hogy a közös költségből csináltatjuk. Nálunk így szavazták meg. Hogy a vízművel csináltatjuk meg a vízóra cserét. És ehhez kérünk 1 árajánlatot (de ezt már minek?). Látatlanba megszavazták, ki végzi a munkát.

ápr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9# Egy kft végzi a társasház közös képviseletét. A pár éve felújított lifteknél újra vezérlést kellett cserélni aranyáron. Ezután találtak, egy másik lift szervizes céget akik feleannyiért dolgoznak. A lámpák már ki lettek cserélve mozgásérzékelősre. Ezeket még a jóval kevesebb közös költségből sikerült megoldani. Most semmi nem indikolja az emlést csak az hogy infláció van, ami már nincs is.
ápr. 24. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!