Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Alattunk lakó cigifüstje...

Alattunk lakó cigifüstje beszáll a lakásba, mit tehetek? Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alattunk lakó cigifüstje beszáll az erkélyükről az erkélyünkbe, nappaliba és még a melle levő ablakon a szobába is.

Mit ajánlatok, mit tehetünk?

Légtisztító berendezés, cigifüst elszívó vagy valami légelterelő az erkélyük fölé?

Bármi ötletet szívesen fogadunk.

Olvastam a korábbi ötleteket, hogy öntsük le vízzel, de az nem opció, mert van kb 10cm-es széle az erkélynek és nem tudnánk beönteni a vízet hozzájuk, illetve a rongyrázás sem opcíó, mert van nekik szunyogháló végig.


Köszi az öteletet,


egy elkeseredett felső lakó



máj. 14. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A légtisztító a cigifüst ellen az jó cucc, de az a dohányosoknak jó, hogy ne legyen cigifüst szagú a lakás. Számodra nem ideális, mert attól még a cigifüst szagát ugyanúgy megérzed majd, csak nem ül meg órákig a helyiségben, ennyivel lesz jobb a helyzet. Merem feltételezni már az idegesít, ha megérzed a szagát. Én ugyan dohányos vagyok, de mióta leszoktam a hagyományos cigarettáról, engem is zavar a cigifüst szaga. Azóta értem miről beszéltek, előtte elküldtelek volna a halál f.....ra, már ha úgy tűnik nem tudnál lecsapni, ha letudnál, akkor csak magamban.


Nem nagyon lehet mit kezdeni ezzel a helyzettel, dohányzónak is valahol dohányoznia kell, de az is érthető, hogy ez meg téged zavar, hogy hozzád bejön a szaga, ha nyitva az ablak/ajtó nálad is. Szellőztetni meg kell.


Rossz üzletet nem kötsz azzal, ha veszel egyet. Rengeteg port felfog, ha portalanítasz és közben bevan kapcsolva, akkor pláne, sokkal kevesebb szállópor lesz később a lakásban és egyébként tök jó, friss levegőt csinál, konkrétan érzed hogy a kiáramló levegő minősége más, de oxigént nem tud előállítani, szóval szellőztetni kell.

máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
kommunikálni velük?
máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Csukd be az ablakot, amíg dohányoznak.
máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 szinte 5-10 percenként pöfekelnek
máj. 14. 17:39
 5/13 A kérdező kommentje:
#1, igen, a szaga, ami szerencsére gyorsan elmegy így is. Köszi a választ.
máj. 14. 17:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek valami légelterelő vagy amit a nap ellen szoktak kitekerhető árnyékoló segíthet?
máj. 14. 17:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezen bármi segíteni fog. Ha érzed, érezni fogod mindenféle ventillátor ellenére is. Beszélj velük, hogy zavar, hátha akkor csökkentik kicsit a gyakoriságát. De igazából ugye semmi törvénybe ütközőt nem követnek el. Rokonoméknál is volt ilyen szomszéd, hol oldalt, hol alul cigiztek, hálistennek aztán mind csak elköltözött.
máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit, megszoksz vagy megszöksz.
máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez a társasház átka, szagolod a másik bűzét, és hallgatod ahogy a kádban fingik.

Nyilván ő is azért az erkélyen pöfékel, hogy ne legyen full bagószagú a háza... de mivel ő nem érzi a bagószagot mert dohányos, téged csak egy kényes hülyénel fog tartani és semmi empátiát nem fog mutatni...

Én alattam füvet szívnak rendszeresen, annak meg teveszar szaga van, és jön be a gyerekszobába is...

máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én az erkélyem korlátjára, és az ablakpárkányra szerelnék valami légterelőt. Próbáld ki valami kartonpapír féleségből, hogy milyen szögben kell állnia, ahhoz, hogy másfelé terelje a füstöt, aztán meg lehet normális anyagból is csinálni.
máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!