Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hova és hogyan lehet (ki)dobni...

Hova és hogyan lehet (ki)dobni az üres étolajas flakont?

Figyelt kérdés

A használt étolajat vastag szájú műanyagba töltöm gyűjtöttem, és elvittem egy Aldihoz. Láttam, hogy sok flakont a gyűjtő mellé raknak. Így tettem én is.


Viszont az eredeti flakont nagyon macerás lenne kitisztítani, hogy szerektívbe dobjam, de a kommunális hulladékok közé sem szeretném rakni.


máj. 14. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes kuka .
máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem toltod vissza az eredeti flakonba? Tolcserrel. Mi igy csinaljuk.



Amugy kommunalis

máj. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták, az olajas flakont a vegyes szemétbe kell tenni ha nem mosod ki.
máj. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Télen rádobom a kazánra olajostól, flakonostól.

Nem kell ezt túlbonyolílítani.

máj. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igazából nem értem a kukás cégeket. Előadják, hogy mossad ki az edényeket, vajas dobozt, üvegeket, stb. Úgyse tudod tökéletesen kimosni, meg érted az egész szelektív szemét "kuka" mert van benne egy szennyezett? Ez nonszensz. Aki újrahasznosít, annak kell legyen rendszere a tisztításra is.

Konkrétan az indiaiaknak is van rá megoldásuk. Bedarálják a műanyagokat és többször átmossák. Akkor itt nyugaton ennél csak jobb és fejlettebb kell legyen. Plusz sokkal takarékosabb nagyüzemben tisztítani mint az, hogy minden lakó egyénileg mosogatja, öblíti az üvegeket.


Visszakanyarodva, emiatt szerintem az olajos flakont is fel lehetne használni újra. Egyébként ha visszatöltöd, akkor lényegében egy az egyben felhasználod, hisz ha vettél 50l olajat, akkor annyit is töltesz kb vissza. Nekem nem is rémlik, hogy az elmúlt években kellett e kidobni üres flakonokat.

máj. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 Nem azért csinálják mert a tisztításra ne lenne megoldásuk, vagy gond lenne ha egyet nem mosol el. Azért csinálják mert tudják, hogy akkor tömegesendobnák a szelektív kukába félig joghurttal, narancslével, tejjel, zsíros kajamaradékkal együtt, simán kukának nézve. A szelektív kukákat viszont nem ürítik gyakran, akkor belerothadna minden, bűzlene, fertőzésveszélyes lenne, a kukákat nem lenne elég üríteni, mosni is kellene minden szelektív gyűjtőnél is azonnal.

Ismerik az emberek viselkedését, ha nem tilos akkor mindent szabad alapon menne és mi járnánk vele rosszul.

máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az információt, és a visszatöltésre a tippet is.


#5: Hasonló álláspont fogalmazódott meg az én fejemben is.

máj. 15. 11:47
 8/8 anonim ***** válasza:

4

Csúnya foltot hagy a gázkazán oldalán ahogy ráolvad..

máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!