Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fiatalok. Szerintetek lesz...

Fiatalok. Szerintetek lesz saját ingatlanotok később?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Vagy inkább albérletben akartok élni? Vagy hogy látjátok a jövőt?

máj. 20. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
remélem.
máj. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem szeretnék örökké albérletben élni. Nyugdíjasként szerintem az egész el is menne rá. 22 éve skorom óta dokgozom, most vavyok 26. Tudatosan rakok félre minden hónapban. Amit félrerakok, befektetem hogy ne inflálódjon.

Párral majd könnyebb lesz, ha lesz. Szerintem kb 40 éves koromra fog sikerülni kehdőtőkét szerezni és onnan hitel

máj. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
33%

Azért nem lesz a fiataloknak saját ingatlanjuk mert a portfólió.hu elbizonytalanítja őket a crypto vétel/eladás-tól.

Én idén az év végén eladom az összeset amikor már 90-120 millió közötti lesz az értéke, de eddig a 3 év alatt 5,5 milliót fektettem be.


Miért ilyen szemét a portfólió és társaik?

Azért hogy továbbra is nehéz legyen a Magyaroknak és menjenek csak szépen a bankokba hogy 20-30 éves távra vegyenek fel hitelt. Már ha össze tudnak gyűjteni elég önerőt ilyen fizetési/megélhetési aránnyal.

máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
26 vagyok. 2 hónapja lett saját házunk.
máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem, már lemondtam róla, nem is kapnék annyi hitelt amennyibe kerül egy ház.
máj. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem sok esélyt látok rá sajnos, pedig nagyon szeretnék és beérném kezdetben egy kis garzonnal is. Amikor elkezdtem dolgozni, ilyen garzon voltak már 15 millió körül is, most meg már 25-30 alatt alig kapni valamit. Őrület, hogy egy kis lyukért ennyit kérnék, ami sokszor szuterén szinten van vagy felújításra szorul.

Sajnos én a nulláról indultam, a szüleimnek sincs lakása, szóval albérletet azt fizetnem kell, így még kevesebb pénzem marad. Hiába spórolok mindennel és dolgozok több, mint 5 éve, még mindig nincs elég pénzem az önerőre. Most meg már úgy felmentek az árak, hogy nem is szívesen vennék fel 20 évre hitelt, mikor azt sem tudom, hogy jövőre mi lesz. Persze az albérlet sem jobb, csak fizetem és sosem lesz az enyém.

Még ha 15 millió lenne egy garzon, az is sok lenne érte, de legalább elérhetőbb lenne hitellel megvenni. A nagyobb lakásokról ne is beszéljünk, azok meg tényleg csak azoknak elérhetők, akik örököltek vagy ész nélkül ugranak bele a hitelbe.

máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Albérletben amíg élek és tudok dolgozni. Sajátra esélyt se látok. Iszonyat árak vannak. Örökölni meg maximum betegséget fogok.
máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ehhez vagy nagyon jól fizető állás kéne, vagy külföldön kéne dolgozni jó néhány évet, hogy esély legyen saját házra. Az albérlet sokaknak megfizethetetlen, sokan nem akarnak idegenekkel együtt élni, vagy a tulajtól függeni. Marad hát az öröklés, a szülök sajnálatos halála után, meg a marakodás a testvérrel/testvérekkel.
máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!