Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a Balatonnál lakni?

Milyen a Balatonnál lakni?

Figyelt kérdés

Eddig a fél életemet Budapesten, a másik felét Pécsen töltöttem. Most úgy néz ki, adódna egy munkalehetőség a Balaton déli partján lévő egyik városban.

Azt tudom, hogy ezek kis városok, sokkal nyugisabbak, kevesebb a program, vásárlási lehetőség is. Főleg télen kihaltabb. De egyelőre el nem tudom képzelni milyen lenne tartósan ott lakni.

Aki lakott már ott, vagy most is ott lakik, írna róla?


máj. 21. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Drága!
máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
40%
drága és drága
máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

Közvetlenül a Balaton mellett borzalmas. Nyaraló nyaraló hátán, ennek megfelelő infrastruktúrával: Drága boltok, átlagnál jóval kisebb telkek, elavult úthálózat, strand strand hátán. Egész évben semmi, majd nyáron állandó nyűzgés a turisták miatt. Mellesleg a Balaton kiöntése is reális veszély. Én előbb laknék életvitelszerűen egy szép hegyen, mint egy ilyen putritelepen.


Ha Balatonhoz közel akarsz élni, akkor Keszthely vagy Veszprém inkább.

máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Drága!"

Érdekes, mert nézegetem a ház hirdetéseket. Semmivel nem látom drágábbnak, mint mondjuk Pécs. Budapestnél meg kifejezetten olcsóbbnak tűnik.

A kiöntéstől nem félek. Nem gondoltam, hogy közvetlen vízparti telken vegyek házat.

A jelenlegi házam 398 m2-es telken áll. Ebből 100-at elfoglal a ház, 36-ot a garázs. Tényleg csak pár méter terület van a ház körül. A szomszéd bejárati ajtaja konkrétan 6, azaz hat méterre van a jelenlegi konyhaablakomtól. Nem gondolnám, hogy ennél kisebbek és zsúfoltabbak lennének ott a telkek.

A napi bevásárlást nem egy starndbüfében gondoltam.

máj. 21. 16:14
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Ezek szerint elöre eldöntötted, hoyg ott minden tökéletes, és minden ellenkezö véleményt eleve elutasítasz.


A telkek kicsik, kisebbek, mint amit írtál, ugyanis az épület meg alatta a garázs fér el, meg körben 2-3 m telek esetleg, de sokszor egyik oldalon meg hátul van valami, a másik oldalon a telekhatár, a szomszédig 6 méter gyakorlatilag nem létezik.

Minden drága, a közönséges üzletek is a túrizmusra vannak beárazva, az alapvetö élelmiszerek is jóval drágabbak, mint 50 km-rel távolabb. Szóval nem a strandbüfé áraira gondoltak az elözöek, hanem a mindennapos bevásárlásokra, egy coopban vagy hasonló helyen.

máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
A boltok drágák, hogy lehúzzák a turistákat. Nem az ingatlanárról beszéltem.
máj. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%
Ja, azt nem neked írtad. Bocs.
máj. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Már vártam a hasonló kommentet...

Előző munkahelyemen gyakran kellett céges auókkal az országot járnom. A Nyugat-Dunántúl felé, gyakran Siófokra is be kellett ugrani út közben egy helyre. Ekkor mindig a siófoki Lidlben álltunk meg vásárolni. Valahogy nem tapasztaltam ezeket a többszörös árakat.

Nem a szomszédig van 6 méter! Jó is lenne ha lenne egyben 6 méter távolság a telken belül, egy szót nem szólnék! Házfal, 3 méter telek, kerítés, 3 méter szomszéd terasza, házfal. Körben a ház körül a kerítsig van kb 3 méter és ennyi a telek. A kertés mellett két oldalról közvetlenül az utcai járda van, kb 80 centi, utána a forgalmas úttest.

Amiket láttam eddig szóba jöhető hirdetéseket, közel sem ilyenek. De nyilván én fogyatékos vagyok, nem tudom megítélni. Gondolom ez lesz a következő...

Nyugodtam, a kérdés figyelését kikapcsolom. Hiba volt részemről itt érdeklődni, belátom.

máj. 21. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Erre számíthatsz a Balaton környékén. Ne haragudj, de nincs kedvem összehazudni mindent, csakhogy jónak tüntessem fel a helyet. Az az ingatlanosoknak a dolga, hogy be tudják palizni az érdeklődőket. Ha jól akarsz dönteni, akkor reálisan kell nézni a dolgokat. Lehet álomvilágban élni és kedvtelésből odaköltözni, de az élet nem téged fog igazolni. Ameddig nincs összehasonlítási alapod, addig minden döntés jónak tűnik, hiszen nem látod, hogy lehetne jobb is.
máj. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Úristen, ezek a kommentek... :D

Bazeg, az ember pont, hogy kedvtelésből költözik oda, ahova, mert tetszik neki a hely, a környék és jól érzi ott magát... :D

Nem drágább az élet, mint máshol, most komolyan, arra a 2 hónap strandszezonra alapozod a tapasztalataidat? :D

Kérdező, próbáld ki, szerintem szeretni fogod. Tényleg gyönyörű ott, az emberek is nyugodtabbak és nem, nem drágábbak a boltok sem... :D Éltünk ott, szóval...

máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!