Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kazánnál a keringetö szivattyú...

Kazánnál a keringetö szivattyúnak hogy kell állnia?

Figyelt kérdés

Remélem érthetöen tudok fogalmazni:)


Szóval a szivattyúnak az elmenöbe vagy a visszatéröbe kell lennie?

Kazán után 1m-el a colos csö le lett szükitve 20-as aluflex-es csőre.T idomokkal 16-as csatlakozik a radiátorokba.

A radiátorok elég melegek,de a kérdés hogy igy meg e tudja forditani a keringetö 100%-ban a vizet vagy csak erölködik.

Köszönöm szépen elöre is és remélem érthetö voltam:)


2010. okt. 30. 20:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés:

Egy átfolyós legitimatize kiszedtem a höfokszabályzót.és szeretném azt a kazánhoz bekötni hogy ha elér egy bizonyos höfokot leálljon a keringetö.De az érzékelöjét hova kössem,hogy csatlakoztassam?

2010. okt. 30. 20:58
 2/11 A kérdező kommentje:

:D legitimatize :D


Fogalmam sincs hogy sikerült ezt összehoznom.Valószinü beragadhatott a bilentyüm:D,átfofyós vizmelegitöt szerettem volna írni.

2010. okt. 30. 21:05
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyilván a visszatérőbe, az előremenő forró víz hamar kinyírná.
2010. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A keringető szivattyú mindig a visszatérőben van.
2010. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, szilárd tüzelésű kazánhoz akarod a hőkapcsolót, hogy a már lehűlt vizet ne keringesse. A hőérzékelőt én az előremenőbe szereltem egy T idom segítségével. Én egy villanybojler hőszabályozóját használtam fel, de "fordított" bekötéssel.

Amikor eléri a víz az általam beállított hőfokot, akkor elindítja a szivattyút, és addig jár, míg vissza nem hűl a víz.

2010. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

nem akarok túl okoskodónak tűnni de miután meg láttam ezt a kérdést És rá a válaszokat kicsit el gondolkodtam????

Miért is nem lehet a keringető az előre menő melegebb vízen??

Valaki indokolja már meg ne hasra ütéssel válaszoljon mindenki.

Nézz meg pár fotót a "google a barátod" A hivatalos mesterek által be szerelt szivattyúk ahány képet találtam pár kivétellel mind az előre menő melegebbik kivezetésen volt :O

Akkor most mi is a helyzet????

ja és rossz esetben a visszatérő is elég meleg ahhoz hogy a keringető "beszarjon" mert ha 5-10 fok különbség van csak pl az előre menő 70c a vissza jövő meg 60-65 akkor miért jobb az??????


Örülnék esetleg egy konkrét szakmai le írásnak szakembertől.

2015. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Azért, hogy a szívott rendszernél előforduló bajokat elkerüljük, nyomott rendszert célszerű létesíteni. A rendszerben 0 pontot a szivattyú szívócsonkja közelében kell létrehozni, azaz ide kell a tágulási vezetéket csatlakoztatni. A biztonsági vezetéknek viszont az előírás szerint a kazán előremenő csonkjától kell indulnia. Ez a pont azonban a szivattyú nyomócsonkja után, a fűtési rendszer „nyomott” részén van. Ide tehát a szivatytyúnyomás hat, ami a folyadékoszlopot a biztonsági vezetékben megemeli. Ha a biztonsági vezetékben kialakított „hurok” nem elég magas, azaz nem nagyobb, mint a szivattyú emelőmagassága, akkor a biztonsági vezeték – tágulási tartály – tágulási vezetékkörön áramlás indul meg. Az itt létrejövő áramlás a tartály szabad légtérrel érintkező vízfelszínén folyamatosan elnyelt oxigén miatt, a fűtési rendszer súlyos károsodását okozhatja, ezért ez az áramlás megengedhetetlen. A korszerű szivattyúk magasabb hőmérsékletű víz szállítására is alkalmasak, így azok az előremenő vezetékbe is elhelyezhetők. Ezzel a fent jelzett kellemetlen nyomáskülönbség és áramlás elkerülhető. Mint a 8. ábrán látható, ilyen előremenő vezetékbe épített keringtetőszivattyú esetén a tágulási vezeték csatlakozása a kazán visszatérő csonkja közelében van, tehát itt van a fűtési rendszer 0 pontja
2015. okt. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
:D Ez hivatalos fűtés szerelés!!!
2015. okt. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt tovább osztanád az észt:


Nézd meg az összes -gyári- cirkókazánt, hogy hova van a keringető szerelve! :)

2015. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
# 9/9-nek! Mielőtt be írtad ide a nagy okos beszólásodat Azon el gondolkodtál hogy az emberek nagy többsége áll át a szilárd(vagy is a fa,szén) Tüzelésre?? És nem a cirkó kazán meg a zárt fűtési rendszerről írogatunk?? Jó napot jó reggelt ébresztőő!!!!
2016. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!