Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtér beépítéses házban...

Tetőtér beépítéses házban hogyan lehet a lépcsőt elhelyezni?

Figyelt kérdés
Családi házat szeretnénk építeni, és próbálok egy alaprajz tervet összehozni, de egy kicsit gondba vagyok a tetőtérbe vezető lépcsővel. 1m széles 1 fordulós lépcsőre gondoltam, ehhez 3x2m-es területet számoltam. Viszont ha egy ilyen lépcsőt közvetlenül az alsó szint oldalfalához helyezem, akkor a lécsőfordulóban nagyon alacsonyan lesz a mennyezet a ferde tető miatt. Például 2,7m-es belmagassággal és 45°-os tetővel számolva a lépcsőfordulóban 1,35 - 2,35m lesz a belmagasság (a lépcső közepén 1,85m), ami szerintem alacsony. Hogy szokás ezt rendesen megcsinálni?
2010. nov. 28. 03:40
 1/7 anonim ***** válasza:

1.) Aszimmetrikus lépcső (a fordulóig rövidebb)

2.) "Kutyaház" a lépcső fölé, esetleg még ablak bele

3.) Térdfal építés az emeleten (így a tetőtér nagyobb is lesz)

2010. nov. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Bocsánat, ha ellenszenvesnek tűnök, de ilyen részletességig menő tervezést nem egy szakképzett építészmérnökre kellene bízni? Hiszen neki az a szakmája. Az becsülendő, hogy leendő megrendelőként van ötleted és kialakult elképzelésed. De mielőtt rajzolgatsz, inkább tájékozódj a helyi szabályokról, építészektől, hogy mit lehet, mit nem.

Mert nem mindenhol egyforma a maximális megengedett ereszmagasság, vannak helyek, ahol a tető hajlásszögét is szabályozzák ezek pedig érinthetik a lépcső emeleti fogadórészének kialakítását.

Én inkább sematizálnék: azaz szabadkézzel rajzolnék egy "krumplit" hogy ez a nappali, másikat, hogy az étkező stb, nagyjából dönteném el, hogy mit szánok a földszintre és mit a tetőtérbe, aztán irány az építész. Aki kidolgozza rendesen.

2010. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az utolsónak:


egyrészt azért tervez valaki magának házat, mert abban akar élni amit magának tervezett, másrészt meg azért ,mert ha valaki már építkezett akkor tudja, hogy SOSEM BÍZUNK SENKIBEN, mert mindenki a meseterek, az építész, a hivatalok, KIZÁRÓLAG azt nézik, hogy nekik hogyan egyszerűbb, vagy könnyebb megoldani valamit, azt soha, hogy neked mi lenne a jó.Ami neki egy tollvonás az neked holttér, és kidobott pénz és ha nem tervezel magadnak nagy eséllyel buksz.

Ez van ha építkezel jobb, ha az az alapállás,hogy az építőipar minden szereplője hiénák gyülekezete akiknek egy célja van, hogy téged átvágjanak.

2010. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

7:54-nek - ha te csak valóban egy krumplit tudsz rajzolni nappali helyett akkor valóban számodra irány csak a szkképzett mérnök. Tippelem hogy olyan típus lehetsz aki minden alapdologhoz mihez egy férfinak értenie kellene "szakembert" hívsz.


Máskülönben az elsővel értek egyet én is, viszont meggondloandó hogy hogyan fogsz majd felvinni oda estleg egy heverőt vagy asztalt (mert hogy ágyat és szekrényt nem az tuti).

2010. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
"Az első házat az ellenségenek építed, a másodikat a barátodnak, és csak a harmadik a tiéd!"
2010. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 14:45



Jó, akkor próbálja meg a firkálmányát építészi végzettség nélkül engedélyeztetni. Nagyokos.

2010. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


07:54-nek: Először szeretném megtervezni a házat. Ha megvannak a tervek, akkor keresek kivitelezőt. Konkrét terv nélkül nem lehet árajánlatot kérni, vagy aki tud adni így is, az komolytalan (ui. nem ugyanannyiba kerül a fürdőszoba négyzetmétere, mint egy hálószobáé; nem mindegy, hogy hány nyílászárót szeretnénk, mekkorát, milyen minőségűt, stb...)


Tervezőhöz már csak akkor szeretnék menni, ha megvan a kivitelező és megvannak a konkrét (a krumpliknál kicsit részletesebb) tervek is. Ha tud jobbat csinálni, akkor elfogadom! Ami tervrajzokat eddig láttam a neten, nagyon kevés volt az, amire azt tudtam mondani, hogy tetszik. A többségük tele van felesleges holt területekkel, ami több százezer kidobott forintot jelent az építtetőnek. Sokszor jobbakat tudok laikusként tervezni...

2010. nov. 29. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!