Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi tetőtéri tervről?

Figyelt kérdés

[link]


Pl. nem lesz-e túl kicsi a fürdőszoba, szűk a lépcső (90 cm széles) vagy a közlekedő (100 cm széles), stb...


Az ábrán 20 cm-es a rács felosztása, 10x8 m-es az alap, a piros vonal a 190 cm-es belmagasság határvonala. A külső nyílászárók, erkély(ek) még nincsenek rajta.


2010. dec. 13. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv,

nekünk kb. ekkora az emeleti fürdő, nem mondom, hogy hatalmas nagy, de egy mosdó, egy zuhanytálca és egy wc simán elfér benne.

A közlekedőnk 120 centi széles, azzal sincs gondunk, lehet, hogy csak megszoktuk :-) Az 1 méter viszont kevésnek tűnik, minden egyes centi "aranyat" ér ezen esetben. A lépcső az szerintem teljesen megfelelő.


Ami kérdéses, hogy mekkora tárgyakat szeretnétek a szobákba vinni, pl. a Háló 3-4-be már elég nehézkes lesz ágyat stb. bevinni.

2010. dec. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fürdőszobába sarokkádat gondoltam a végébe, a háló 4-gyel szomszédos fal mellé, de erről külön kérdést írtam ki, hogy a ferde fal miatt lehet-e majd zuhanyozni is benne:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__137733..

2010. dec. 13. 11:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz ezzel gond. Én panelban lakom és az előszoba egy tulajdonképpen 1 m széles folyosó. Magam is megdöbbentem, amikor lemértem.

Még úgy is kényelmesen el lehet férni, hogy az egyik fal végig van rakva kabátokkal.

Szerintem nem kell, hogy szélesebb legyen, mert ott úgyis csak közlekedtek, inkább a hasznos helyiségek legyenek nagyobbak. Viszont mindenképpen befelé nyíló vagy tolóajtókat tegyetek fel!

Amúgy nagyon tetszik ez az alaprajz, praktikus, logikus. Szívem szerint lekoppintanám :D

2010. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem tetszik.

egy kérdés. minek a háló 4be az a ficak? beépített szekrényt terveztek oda? mert egyébként a hálóhoz nem rak hozzá semmit, de a fürdőből meg elvesz...

2010. dec. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A háló 4-be a támfalhoz franciaágyat (170 széles) gondoltam, a ficakba szekrényt, de ez még csak terv. Ha túl pici lenne a fürdőszoba, akkor most még könnyen lehet rajta módosítani.
2010. dec. 13. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik túl kicsi helyet hagytál a lépcsőnek. Vedd figyelembe azt hogy 2,5 méter magassághoz legalább 3,5 méter hosszúság szükséges hogy kényelmesen használd.Ezeket a paramétereket lehet még összébb tolni de minden egyes cm a kényelem rovására megy. A 2m-2vel (45 fokos)pedig már életveszélyes.Persze a hosszúságot lehet kétfelé akár többfelé is osztani emelkedő fordulóval is .

90cm szélesség , még elmegy ,kategória mint ahogy az 1 m-es közlekedő.

Tapasztalatból mondom , hogy általános hiba hogy lépcsőktől kispórolják a helyet és aztán csak kínlódnak, hogy lehetne összehozni , hogy normálisan használható legyen.

Amúgy ok az egész.

2010. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit elaprózottnak tűnik. Kell fentre 4 hálószoba? Elég picik így. Bár persze ez tőletek függ, milyenek a szokásaitok. Én inkább két nagyobb szobát csinálnék, nagyobb fürdővel-gardróbbal.
2010. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha a fordulóban is emelkedik a lépcső, akkor bőven megvan a 3,5 m.


Három gyermekünk van, kell a 4 hálószoba.

2010. dec. 16. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!