Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tulajdoni lapot megnézni?

Tulajdoni lapot megnézni?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk. Ingatlanirodán keresztül találtuk meg a lakást, ami tetszik. Azt mondták, hogy ők mindig leinformálják a lakást, és megnézik a tulajdoni lapját, mikor "behozzák" magukhoz az ingatlant. Valamint az ügyvéd, akit megbíznak az ügyek elintézésével, elintézi, hogy mi már teljesen tehermentesen vegyük meg az ingatlant. Ettől függetlenül ugye nekünk is érdemes megnézni személyesen a földhivatalnál a tulajdoni lapját a lakásnak?

+ elég a lakás címe, vagy a helyrajzi számát is meg kell tudnunk hozzá?

Ha van ezen kívül ebben a témában jó tanácsotok, mire érdemes még figyelni, szívesen meghallgatom. Köszi!


2010. dec. 21. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
sztem "elhajtanak" a földhivatalból. Ha az ingatlaniroda leellenőrzi a tulajdoni lapot, erről valami irat kell hogy legyen. Ezt ellenőrizzétek le.
2010. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A földhivatalban megtehető a tulajdoni lapba való betekintés. A helyszínen ki kell tölteni eg formanyomatványt. Elegendő a címet tudni. Ez ráadásul teljesen ingyenes (fontos: betekintés és nem tulajdoni lap másolat kérés, ez utóbbi kb. hatezer Ft).


Egyébként a magyarorzag.hu-n is van lehetőség regisztrált felhasználónak tulajdoni lapba való betekintés. Havi maximum 10 alkalom, ha jól emlékszem. Én már csináltam egyszer: a nagymamám telkét néztem meg. A helyrajzi szám itt sem kellett.


Sok sikert kívánok.

2010. dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak köszönöm! Én is a betekintésre gondoltam, mivel az ingyenes, de ha a magyarország.hu-n meg tudom itthonról is nézni, hát az nagyon szuper, meg is próbálom, nem kéne bemenni a hivatalba!!!
2010. dec. 21. 14:31
 4/10 anonim válasza:
Mi októberben vásároltunk lakást. A tulajdoni lapot nem szükséges megnézni, mert ha az adásvételiben nem állapodtok meg az eladóval, hogy valamilyen adósságát átvállaljátok, akkor tehermentesnek kell lennie. A tulajdoni lapot a földhivatal a vásárlás után valamikor megküldi postán, amikor már a ti/te neveden lesz az ingatlan. Ezen a teher, maximum a Bank jelzálogjoga lehet bejegyezve. Ha pedig adósság van az ingatlanon (mi is így vettük) az Erste bank (itt vettünk fel hitelt) átküldte először a pénzt az OTP-nek (itt volt rajta adósság) az OTP a saját kis részét levonta, plusz a jutalékot, s ezután ügyvédi letétbe helyezték a maradékot, ahol az eladók a megmaradt pénzt átvehették. Ez az ügyvéd általában ugyanaz, akinél az adásvételit íratjátok. Remélem segítettem
2010. dec. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Jattos válasza:

A nagy irodák tényleg lekérnek tulajdoni lapot, hogy valóban a tulajdonossal kötnek-e megbízást.

Az ügyvédet szokásjog alapján a vevő választja ki és fizeti. Ha nincs, akkor jó az iroda bejáratott saját ügyvédje. De hogy az ügyvéd nem "intézi el", hogy ti már teljesen tehermentesen vegyétek át az ingatlant, az biztos.

Az eladó a saját pénzéből tehermentesít, ha tud (bár gondolom azért adja el, mert nem tudja kinyögni a svájci frank hitelt). Vagy kér a bankjától egy adásvétel napjára szóló igazolást, hogy mennyi a tartozása, akkor a vételárból azt a részt oda utaljátok a banknak, aki leveteti a jelzálog jogot.


Az ügyvéd hivatalból lekéri az ingatlan aznapi! hiteles tulajdoni lapját, és ha ott előtte nem a tulajdonos vagy annak ügyvéd általi (külföldi esetén konzul) meghatalmazottja jelenik meg, akkor nincs adásvétel.


Amit ajánlok még és az adásvételben szerepeljenek a határidők is:

- 10-15% foglaló (ugye pontosan tudod, ez mit jelent?) adásvételkor kp-ben

- hitelrendezésre a pénz utalva banktól banknak

- ha nem olyan sok hitel volt rajta, akkor vételár részlet lehetőleg utalva

- vételár hátralék birtokba adáskor, amikor eladó hozza a "nullás igazolásokat" az összes szolgáltatótól és átadja a kulcsokat.


Konkrét példa: 25 milliós ház, a felvett mondjuk 15 millából 10millát kell még törlesztenie.

Adsz adásvételkor 2,5M kp. foglalót, 10M vételár előleget utalsz a tulajnak, 10M-t utalsz a bankjának, 2,5M vételár hátralékot adsz a birtokbaadáskor kp.


Ha bármi kérdés van, szívesen segítek.

2010. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jattos válasza:

folyt. köv.


Természetesen a foglalón kívül minden simán mehet ügyvédi letétbe és az eladó csak akkor veheti fel, ha bemutatja a bankjától kapott papírt, hogy nincs többé teher a házán és nincs semmilyen köztartozása sem. Így tuti, hogy nem szalad Ferihegyre :))


Legyen benne az adásvételiben, hogy mi marad az ingatlanban. Megegyezés kérdése lehet a konyhabútor akár gépesítve, beépített szekrény, egyéb bútorok... bármi. Viszont alap a nem mozdítható dolgok, mint a kád, mosdó, wc, csaptelepek, kapcsolók, mérőórák, vezetékek, ajtók, ablakok stb. ezek a ház részét képezik.


A földhivatalban simán utca, házszám vagy helyrajzi szám alapán belenézhetsz bármibe, látod az ingatlan teljes előéletét.


Legyen sok örömötök az új lakásotokban!

2010. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
a magyarorszag.hu oldalon melyik menübe lehet megnézni a tulajdoni lapot?
2011. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tami976 ***** válasza:
magyarorszag.hu oldalon az ügyintézés fül alatt, I betűnél az Ingatlankereső. Itt elolvashatóak a Tulajdoni lap I. részen található adatok a földhivataloknál vezetett ingatlan-nyilvántartásból. Csak regisztrált felhasználók részére.
2011. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem sokat ér ha csak az első oldalát lehet megtekinteni. Tulajdonképpen csak azt hogy létezik- e egyáltalán.
2011. máj. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
I
2017. aug. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!