Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Idegesítő a bérlőnek, ha az...

Idegesítő a bérlőnek, ha az albérlet megtekintésekor sok kérdést teszünk fel?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy ez lesz az első albérletünk, és rengeteg kérdésünk van, ki mit fizet, mi mennyi, ki fizeti a fejújítást, ha szükséges, mire vontakozik a kaució, milyen fűtés van, mi van benne a közös költségben stb... Ez nem idegesíti a másikat? Nem akarunk a barátommal kötekedőnek tűnni, de nem szeretnénk, ha nagyon csőbe húznának minket. És az a bizalmatlanság jele, ha a bérleti szerződést az aláírás előtt szeretnénk végigolvasni? Vagy azt nem illik?
2011. jan. 24. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Héhéhé! Ti fogtok kibérelni egy lakást, kérdezni kell amikor megnézitek és el kell olvasni a bérleti szerződést aláírás előtt, át is küldethetitek mailen előre. Ezek fontos dolgok! Ott fogtok lakni és esetleg kiderül utólag ,hogy milyen nagy baj ,hogy nem olvastuk el, most akkor ez nem lenne stb. Ez nem bizalmatlanság vagy illetlenség, ez az üzleti világ, itt nincs bizalomnak helye.
2011. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hülye lennél nem kérdezni

Mi le is irtuk papirra hogy miket akarunk megtudni,nehogy valami lemaradjon...

szerződést átolvasni pedig kötelező

2011. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Hát én tiszta hülye vagyok, nem bérlőt akartam írni, hiszen azok mi leszünk, hanem akitől béreljük majd a lakást.

2011. jan. 24. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

mind1,mi értettük a kérdést:)


második vagyok


fogj egy papirt,és ird fel ami érdekel...

mi alapján fizetsz rezsit

net van-e,köthetsz-e ha nincs

biztositás van-e,mire terjed ki

mennyi a felmondási idő

miért költözött el az előző lakó

volt-e már példa kárra (pl beáztatott a felső szomszéd)

hanyadikáig kell fizetni

ki fizeti az elhasználódásból keletkező cseréket (pl nekem most vizóra csere 10ezer volt,tulaj annyival kevesebbet kért lakbért)

ha kedved tartja kifestethesz-e,beszáll-e bármi költséggel

visszakapod vagy lelakod a kauciót

általány vagy havi leolvasós a viz,villany,fűtés,és ha általány akkor hogy lesz kompenzálva (pl fűtés 20ezer,de ti csak nyáron laktok ott)

mikor volt utoljára csótányirtás

2011. jan. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gondold át ezt a dolgot.

Mi az, hogy "nem illik" elolvasni a szerződést???????????

Nemhogy illik, de kötelező. Most őszintén kit érdekel, hogy idegesíted-e a bérbeadót? Ez egy üzlet, nem kell érzelmeskedni, mert súlyos tíz- sőt százezrek múlnak rajta.

2011. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen idegesítő a túl sok kérdés, de kinek mi a sok. Én eleve úgy adnám ki a lakást, hogy mindent elmondok, amit szükségesnek érzek. Ha van kérdés válaszolok, de a hülye kérdésekkel fel tudnának bosszantani, és úgy gondolom, hogy a sokat akadékoskodó bérlővel sok lenne a gond, ezért többnyire az ilyennek nem adnám ki a lakást, üzlet ide v oda.
2011. jan. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

jézusom, te úgy írsz alá szerződéseket, hogy nem olvasod el, csak mert illetlennek találod?

OMFG!


ha normális a tulaj, akkor elmondja, h mit kell tudni a lakásról, ha értelmes, normális kérdéseid vannak, azon nem fog megsértődni.

de olyat pl ne kérdezz, h mennyi a rezsi, mert az a fogyasztástól függ, ő pedig nem ismeri az igényeidet.

2011. jan. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

A lényeg, hogy legyen bérleti szerződés! Ahol én vagyok, van több bérlet. A tulaj simán bement pótkulccsal egy lányhoz, amikor az nem volt otthon, mert vakolták a falat, és neki most le kell törölni az ablakot, különben később már nehéz lesz!! Még csak fel sem hívta a lányt, aki dolgozott éppen.. persze ő 1 hónap múlva odébbált.

Ha van szerződés, ez magánlaksértésnek számított volna - neki nem volt.

2011. jan. 25. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy építő ipari cégnél dolgozom a főnököm "szárny nélküli isten-nek hívja magát!" olyan 60 db igátlant forgatnak kiadásban becslésem szerint 85%-á zsebbe . Szerintem korrekt mindent megkérdezni ! A bérbeadókat idegesítő kérdések ilyenek: - Ne baj ha jövő hónapban fizetek de duplán ?

- Beköltözhet a tesóm a gyerekeivel ?

- Csendháborítást díját a kaucióból vonja le ?

Szerződés írás lehet ha a bérlő kifizeti az ügyvédet, meg letesz 300e ft letétbe ! Akinek ennyi pénze nincsen annak jó papír nélkül is, az ügyvédek sem szeretik a pénztelen tyúk pereket. Kívülálló szemlélőként a bérlők okozzák a problémát 90% -ban . Egyszerű nagyon a képlet: a bérbeadó pénzt és nyugalmat akar ! Ha nemfizetést kap meg okoskodást akkor próbál szabadulni a delikvenstől. A tulajdonosok nagyobb értékű ingatlanokba meg be szoktak jelenteni egy rokont így probléma esetén nincsen az a törvény ami kint tarthatja !

2011. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!