Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Honnan tudhatnám meg, hogy...

Honnan tudhatnám meg, hogy milyen a vízkeménység Pécsen?

Figyelt kérdés
Vettünk mosogatógépet és a só szintjét egy táblázat alapján kellene beállítani, ahol 4-féle mértékegységgel is mérik a víz keménységét: német fok (°dH), francia fok (°TH), mmol/l és "Clarke". Ezenkívül még valami °e-t is van... Ezek közül egyikre se találok semmit, pedig végigmentem a Google összes találatán...
2011. febr. 22. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A vízszolgáltatód rendszeres időközönként köteles! ellenőrizni a rendelkezésedre bocsátott ivóvíz paramétereit köztük a keménységet is. Tőlük érdeklődheted meg mint közérdekű ezáltal nyilvános adatot.
2011. febr. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor írok nekik.
2011. febr. 22. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Megméred. Pl akvarisztikai célra lehet kapni vízkeménység mérő gyorstesztet.

Egyébként Pécsen általában kemény a víz, 20-25 német keménységi fokú, (azaz 200-250mg kálcium vagy magnézium sót tartalmaz literenként).

De városon belül is van némi eltérés. Uránvárosban én pl 22° körülit szoktam mérni. De ismerősöm elmondása szerint a Budai vám környékén keményebb a víz.

2011. febr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!