Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkonvektort ki üzemeltet PB...

Gázkonvektort ki üzemeltet PB palackról és 1. :mennyi a fogyasztása egy hónapban? (A parapetes érdekel elsősorban. ) 2. :Engedély kell a használatához?

Figyelt kérdés
Láttam itt sok gázfűtéssel kapcsolatos kérdést,de a PB-s gázkonvektorra senki se kérdezett még rá.
2011. márc. 4. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom. Erről még nem is hallottam, hogy lehet így is. Ilyen Siestáról (vagy vmi hasonlóról) már hallottam.

Biztos, hogy kell hozzá vmi engedély. Már csak azért is, mert amikor a gázhálózatot kiépítik, átalakítják a lakásban, akkor is kell vmi engedély, vagy a gázszolgáltató beleegyezése, vagy vmi ilyesmi.

Fogyasztás? Passz. De abból kiindulva, hogy nekünk egy darab konvektor fogyaszt kb. 100 m3-t télen, meggondolandó a dolog, szerintem nem érné meg a macerát, hogy akár naponta kelljen cserélni a palackot.

2011. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

olyat egyszer láttam, h a cirkó ment pbről. kis lakás volt, azt mondta a csajszi, hogy 2-3 naponta kell cserélni a kis palackot. naggyal talán elmegy egy hétig is.

konvektort még láttam ilyen felhasználással.


viszont a gáz nem játék, szval inkább kérdezz meg egy gázszerelőt, nehogy baj legyen.

2011. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pedig van ilyen,létezik.

Nálunk az se megoldható,hogy a tartályos gáz ide hozzák,mert nem tudnánk kifizetni.

Erre a megoldásra meg akkor gondoltam,amikor megláttam a neten.


[link]


A fogyasztás nem mellékes,de fával nem nagyon tudunk fűtögetni,mert alig vagyunk itthon.

A villany drága,a vegyes tüzeléssel meg ugyan ez a gond,hogy mire haza érünk este 6ra,van kb 8 fok bent a hidegben(csak saccolom,nem tudom,de hideg van) és reggelre is hideg van a fafűtéssel,mert este begyújtunk 6kor,9ig fűtünk,de az ló..sz.

Tovább nem megy,mert reggel 4kor kelünk,aztán meló.

Szabadnapokon egyszerűbb.

2011. márc. 4. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt voltam egy idősebb nő lakásában,elég szegényes körülmények között lakik 1szoba-konyhában.

Nála láttam palackról megy a legrégebbi konvektor,aminek elől 2 kerek gombja van,a szikráztató,és a tekerős. Az övé kéményes.

A vezetékes gázhoz képest a palackosnak nagyobb a hőértéke,tehát először fúvókákat kell benne cserélni. Ugyanúgy nyomáscsökkentővel ment,mint a pb-s gáztűzhelyek.


Ami a kérdésed: Nem elég neki egy 11 kg-s egy hétig,és nincs bent meleg ! Baromi drága ! Nálunk kicsi híjával 5ezer egy csere.

2011. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mégis megpróbáltuk és bevált ez a megoldás.Aztán lett egy kis pénzünk és vegyes tüzelésű központi fűtést csináltunk,de egy konvektort meghagytunk,mert bár nem hűl ki annyira a ház,de így sokkal kényelmesebb.
2013. okt. 15. 16:37
 6/7 anonim válasza:
Meddig tartott ki egy palack és mekkora helység volt vele fűtve? Én egy 20 nm üzlethez keresek megoldást ahol 16-18 fok a cél.
2014. jan. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mi úgy használtuk,hogy este gyújtottunk be csak,olyan 8-10 ig maximum,mert hajnalban 4-kor már kelni kellett és este 8-ra értünk haza.

Így inkább fő fűtésként használtuk a régebbi FÉG 5 kilowattos parapetes konvektort.Egy normál háztartási palack 1,5-2 hétig bírta.

Nálunk a gázszerelő állította át a fúvókákat palackos gázra és a 3-as fokozaton volt a helyiségben 18-19 fok.Amit fűtöttünk vele: egy 3x8 méterek konyha és egy 2x2-es fürdőszoba,mindkettő 275 cm magas.A fürdőbe már nem annyira ment át a meleg,pont ezért is kandallóztunk mellette.

3 konvektor volt,a gázt közel egy millióért vezették volna be,plusz a házon belüli elvezetés.Nekünk így nagyon megérte.A mai napig meg van az egyik konvektor a központi fűtés(vegyes kazán). Nagyobb hidegben,illetve amikor pár napig nem vagyunk itthon,akkor mindig be van kapcsolva.

2014. jan. 7. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!