Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy panelben lakunk a 7. en a...

Egy panelben lakunk a 7. en a barátom szeretne a hal-hoz egy ablakot barakatni, de ki kell vágni a betontömböt. mit szóltok ehhez? én ilyet még sehol nem láttam

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem is sűrűn fogsz. :) Ugyanis építési engedély köteles, azt pedig nem szokták megadni.
2011. márc. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. márc. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a hal egy állat. a hall pedig egy helyiség. ezt nem árt, ha tudod.


mi anno törtünk ki falat a panel lakásomban, semmiféle engedélyt nem kértünk, mivel nem főfal, ezért nem is éreztem szükségét.


ismerősömék pedig szinte porig rombolták a lakásukat, és iszonyat igényesre építették újra. több falat is törtek, újakat tettek be.

2011. márc. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Felelőtlen aki építési engedély nélkül bontja meg a falakat.

Ha tartófalat talál megbontani,az komoly károkat okozhat.

Ablakot pedig nem lehet engedély nélkül vágni.

De ha 7 emeletes a ház,akkor az nem panel,hanem házgyári. Abba ablakot vágni nagyon nehéz.

2011. márc. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Panelben tudtommal minden fal tartófal, ettől is olyan stabil.

Mindenképpen nézessétek meg előtte a lakást, nehogy problémát okozzon, hogy kivágjátok a falat.

2011. márc. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik tartófal, de csak a belső falakon lehet változtatni, és függ attól is hogy mennyi emelet van feletettek...
2011. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"De ha 7 emeletes a ház,akkor az nem panel,hanem házgyári"


A "panel" is házgyári, sőt az az igazi házgyári. Az ún. hall panelelem nem minősül főtartó falnak, de mindenképpen kellene építésszel és az önkormányzat építési osztályával konzultálni. Azután lehet a lakótársakat felkészíteni, mert egy ilyen akció nem a legcsendesebb móka!

2011. márc. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"De ha 7 emeletes a ház,akkor az nem panel,hanem házgyári"

Nem azt írta hogy 7 emelete, hanem hogy ők a 7.en laknak.....Azt nem tudjuk hogy hány emelet van még.....



Én is tervezek egy csekély átalakítást, csak sehol sem találok statikust (Debrecenben)

Nem tudjátok mennyibe kerül egy felmérés?

2011. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Fordulj a Kósa Lajoshoz, az olyan okos ember!
2011. márc. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!