Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kijön egy átlagos 100nm-es...

Kijön egy átlagos 100nm-es ház 15-18 millióból? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Úgy, hogy a közműves építési telek már megvan. DNy-magyarországi megyeszékhelyen. Körültekintően építtetve. Úgy értem az anyagot több helyen megnézve, figyelve az akciókat, nem mindent az első tüzépről hozatva. A munkadíjra is több helyen árajánlatot kérve. Amit tudunk, mi magunk csinálva.

Átlagos kivitelben, különösebb extra igények nélkül.

Részben alápincézve. Nagyjából sík, jól megközelíthető helyen.

Tervezéstől a lakhatási engedélyig.


2011. ápr. 8. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább 18 millió.

Úgy tudom hogy 150.000ft/m2-el kell számolni házépítésnél.

Erre a számra ma már nem lehet hagyatkozni, csak akkor ha a legolcsóbb dolgokat veszed, egyszerű a házad, és nincs szigetelés.

2011. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szigetelés nem feltétlenül kell, ha mondjuk 44-es téglából építed. Mi két éve építettünk, akkor gondolkoztunk, hogy 38-as téglára rakjunk szigetelést, vagy 44-esből építsük. Ha jól emlékszem akkor kb. 250 ezer forinttal lett volna olcsóbb, ha szigeteljük. Ez nem akkora összeg egy építkezésnél, így a drágább 44-es téglánál döntöttünk.

Nekünk egyébként két éve a 120 nm-es, 40 nm-es terasszal, 25 nm-es garázzsal jött ki kb. 15-16 millióból! Persze bútorok nélkül! Ja, és nincs nemesvakolatozva, azt idén csináljuk!

2011. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze én is úgy értettem, hogy bútorok meg egyéb berendezési tárgyak nélkül csak a ház lakható állapotban.

Falazat tekintetében én 30cm tégla + 10-12cm szigetelésben gondolkozom. (Esetleg 38-as vékonyabb szigeteléssel.) De ennyire részletesen igazából még nem terveztem előre.

Most azon megy inkább a dilemma, hogy belevágjunk-e az idén, vagy csak jövőre.

Igazából annyira nem sürgős a dolog, mert most sem kell a híd alatt aludnunk. Pénzből úgy 18 millió lenne a maximum amit most össze tudnánk rá szedni. Eladósodni 20-30-40 évre nem szeretnék. Na meg mire a papírmunkát elintézem, engedélyek megjönnek, legalább nyár közepe lesz és csak akkor kezdődhet az első kapavágás. A fagyokig pedig jó lenne legalább odáig eljutni, hogy a falak álljanak, tető rajta legyen, nyílászárók a helyükön, esetleg a víz, villany véglegesre bekötve legyen. Utána belül vakolás, burkolás, gépészet, stb az év végéig.

Persze ez csak az elgondolás. Ki tudja a gyakorlatban hogy haladnánk...

2011. ápr. 10. 17:38
 4/5 anonim válasza:

2. vagyok!

18 millióból szerintem ki jön! Főleg,most hogy pang az építőipar, sokat lehet alkudni.

Viszont nem hiszem,hogy ha nyár közepén kezditek, akkor a fagyokig (ami már kb. november) kész lesz annyira, ahogy leírtad.

Nálunk is meg volt rá a pénz, tehát nem kellett a bankra várni és mégis elkezdtük kb. február végén és novemberben költöztünk! Jó, az utolsó hónapban már kész volt minden, csak a gázelvezetési terven ültek egy hónapot!

2011. ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha februártól novemberig már költözhető, akkor talán nem lehetetlen mondjuk júliustól novemberig a szerkezetkész állapot, ahogy írtam. Már csak abból gondolom, hogy ismerősömék két éve építkeztek és ők is nyáron kezdték. Mire megjött az első hó, már javában a tető kész volt, ajtók-ablakok a helyükön.

Bár lehet, hogy igazad van. Ezt annyira nem lehet előre kiszámolni.

Valószínű egyébként tényleg mi is csak jövő tavasszal kezdünk bele. Addig a pénz is kamatozik valamennyit. Idén, az év vége felé elintézzük a papírmunkát, aztán ahogy enyhül az idő már ássuk is az alapot.

Bár már csak ott tartanánk! :)

2011. ápr. 11. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!