Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Whirpool vagy Electrolux mosógép?

Whirpool vagy Electrolux mosógép?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt néztem ki, de nem tudok választani és az eladók egymással ellentétes javaslatokat adnak.

A Whirpool fix 800-as fordulatszámú és a programtól függően van benne a hőfok. Tárcsás kapcsolón lehet állítani, ellenben az Electroluxon ami egy tizessel drágább, már akármekkora hőfokot lehet adni. Az eladó szerint az jó, mert nem biztos hogy a Whirpoolon megfelelő programot találok a mosásra. Ellenben könnyen elromolhat a gomb az Electroluxon, ami állítható fordulatszámú. Milyen tapasztalatok van ezen a téren.


2011. ápr. 8. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 éve Whirlpool van, soha semmi gond nem volt vele. És sokfélét lehet belőle kapni, mi most vettünk újat (2519-es modell), 69500 Ft volt, rengeteg programot és hőfokot tud, nincs is többre szükség.
2011. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gergoap válasza:
85%
Whirpool, egyszerűen jobb minőség.
2011. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Minőség ide vagy oda, szerintem teljesen mindegy. Mind a kettő jó márkának számít, de mind a kettő elromolhat akár egy fél év alatt is. Nem egy ismerősöm van aki megvette 70-80 ezerért a mosógépét és egy évnél nem bírt többet. Elromlott a panel és megjavították volna kb. 40 ezerért. Sajnos a garancia is egy, vagy esetleg két év.

Én azt tanácsolom neked, hogy bízd a pénztárcádra. Tudom mindenki azt mondja, hogy inkább fizessen az ember többet egy jó márkáért, de amint írtam ez nem mindig válik be. Én és a párom nemrég költöztünk össze és mindent meg kellett venni hirtelen (mosógép, hűtő,stb). Anyagilag nem állunk valami jól és próbáltunk mindenen spórolni, kalkulálni. Én is valami hasonló márkát akartam, mint te, de végül megvettünk egy samsungot 50 ezerért. Igen, lehet, hogy gagyinak számít, de vettünk rá 5 év teljeskörű garanciát 13 ezerért és így megvan a gép 63-ban és 5 évig nyugodtan mosok. Amúgy az üzletben ez volt akkor a legolcsóbb, a többi 65 felett volt. Lehet 5év után dobhatom ki, de hidd el a mai gépeket nem is tervezik 10-20 évre, mint régen.

Ami a tudást illeti. Az enyém tud, vagy 10 programot, de abból csak kettőt használok, a többit ki sem próbáltam, mert szerintem felesleges.

Bocsi, hogy ennyit írtam, és még csak nem is az általad említett 2 márkáról,:D csak próbáltam tanácsot adni. Remélem megtalálod a neked legjobbat. Üdv

2011. ápr. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%

Felültöltős whirlpool mosógépet nehogy vegyél max 3 év és rozsdás lesz a tető...több mosógép tapasztalata, elektroluxot nem ismerem, én a helyedben én Fagort vagy Indesitet vennék, esetleg gorenjét, de az drága


ja és 800 fordulat/perc nem elég szabályozhatót vegyél és legyen rajta 1000 fordulat/perces lehetőség is (max 1200, a fölött már nemigen teszel jót a ruhának)

2011. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy Electrolux. Én most vettem egy Zanussit pár hete (Electrolux) csoport. Az, hogy a mosószer tartó nem a tetőajtón van ezeknél a modelleknél, hanem a dob felett, az maga a főnyeremény. Egy mozdulattal könnyedén ki lehet venni és el lehet mosni a csap alatt. Nem kell lecsavarozni. A másik, hogy a dob mindig úgy áll meg, hogy felül legyen az ajtó. Jah és végül az 5 év garancia elég kecsegtető ahhoz, hogy attól féljek, hogy meghibásodjon a mikrokapcsoló.
2011. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mind 1 bár nekem és a családomban sok mindenkinek whirlpoolja van én szeretem 4 éves az enyém és még semmi baja nem volt már példa arra is hogy jol telivolt pakolva semmi baja nem lett tőle tehát strapabíró kéthavonta szoktam a törölközőket 90 fokon mosni és igy tisztul a gép is sokan hisztiznek hogy penészes meg rozsdás az enyém 4 év alatt nem lett rozsdás és a családomba sem senkié nálam ha mosok utána 1-2 oráig nyitvavan utána lecsukom és még sem büdös és nem penészes nekem a mosogatógépem is whirlpool szerintem jó és megbízható márka
2011. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
jajj csak indeitet ne programkapcsolo égett le nekem rajta meg szétrohadt a teteje 1,5 év alatt össz 3 évet bírt bár mondjuk olyan az indesit van akinek beválik van akinek nem én ajánlom a whirlpool t és az electroluxot is!!!
2011. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felültöltős Whirlpoolom van, több mint 10 éve, és egyáltalán nem rozsdásodik (sem a tető, sem máshol) Pedig szó szerint minden nap mosok, öten vagyunk (fél éve hatan), és ebből kettőnek olyan munkája van, hogy zsíros, olajos, stbs foltok mindennaposak.

A centrifugája állítható, max. 800-as fordulatszámig; szerintem teljesen elég, nem kell az 1000-res.

Miért ne találnál megfelelő programot a WP-n a mosásra? Szerintem az emberek nagy többsége csak néhány programot használ a mosógépén.

HA megírod a típusszámaikat akkor meg tudnánk nézni a neten és több infó alapján tudnánk válaszolni.

2011. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is felültöltős Whirpoolom van kb. 5 éve nyüstölöm. Valóban, mosás után (ahol elérem) szárazra törlöm, kb. 2-3 órahosszát nyitvahagyom a tetejét, hogy jól kiszáradjon. Nem rozsdás, tökéletesen meg vagyok vele elégedve!
2011. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Electroluxról annyit, hogy egy éve cseréltük le az Indesit hűtőnket (6 évig bírta) egy Electrolux-ra, már rozsdásodik, ráadásul az ajtaja, ugyanott áll ahol az Indesit volt (az nem korrodálódott), fűtött helyiségben. Ipari hulladék.
2011. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!