Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a hangyákat...

Hogyan lehet a hangyákat kiírtani az egész lakásból, főleg a gyerekszobába van sok? A sütőpor nem jött be, olyan valami kellenne ami nem veszélyes a gyerekekre nézve.

Figyelt kérdés
2009. márc. 2. 10:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%
Lehet kapni olyan hangyamérget, ami kis műanyag dobozkában van. (több fajta is van, itt van egy: [link] Olyan magas, hogy csak a hangya tud bemenni, visszaviszi a mérget a fészekbe, és ott a peték is elpusztulnak. Nekem bevált. Be tudod tenni pl szekrény alá a hangyák útvonalába ahol a gyerekek nem férnek hozzá.
2009. márc. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Engem is "elleptek" a múltkor a hangyák, és mivel nem volt más itthon, befújtam a környéküket Chemotox szúnyogirtóval. Azóta nem láttam egyet sem.

Ezek a mérgek egyébként melegvérűekre (például gyerekre) nem veszélyesek.

2009. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
2009. márc. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Por vagy kristálycukor élesztőporral összekeverve.

Tuti megoldás. Nem csak azoknak a hangyáknak amik kint mászkálnak hanem az egész fészeknek, mert be is viszik a többieknek élelem gyanánt és amikor az élesztőt megeszik akkor bumm, és vége a hangyának.

2009. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.sorba kipróbálom a tippeket.ma már a fürdőszobába is betelepedtek.
2009. márc. 2. 12:14
 6/30 anonim válasza:
88%
A Bábolna Bio-s tényleg jó!Nekünk is eltűntek pár hét alatt!
2009. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
89%
Szia én úgy hallotam, hogy az ecet is jó a hangya ellen.
2009. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a BioKill nevű rovarirtószer jött be, az emberre ártalmatlan, én gazdaboltban szoktam venni. Ez minden ellen jó, a házinénimnek ajánlottam egyszer, addig ő sem tudta kiirtani a hangyáit, azóta nincs neki. Csak be kell permetezni boly környékét, esetleg a vonulási utat, és 3 hétig a befújt részt ne mosd fel.

A honlapjuk írja is, hogy akár gyerekszobában is használható: [link]

2009. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
62%

Csúnyán hangzik, és egyáltalán nem szeretnélek megsérteni vele, de a hangya akkor jelenik meg a házakban (a Spektrum tévé egyik műsorában bebizonyították), ha nagyon apró ételmaradékokat talál magának, bárhol szétszórva a lakásodban. Valószínűleg azért van a gyerekek szobájában több, mert szétmorzsálják a csipszet, pattogatott kukoricát stb.


Egy nagy hangyairtás után is fontos a megelőzés: a csemetéidnek ne hagyd, hogy a konyhán kívül máshol is egyenek, illetve egy darabig porszívózd ki minden nap a szobájukat.

2009. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
A profi megoldás a felsorolt hangyaírtók, és a morzsátlanítás együtt. A szükség megoldás:Kis tálkába egy mokkás kanál méz, majd a "gyülekző" után kidobás, vagy ha van kemotox spray a nyakukba.
2009. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!