Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napközben történő zajongásra...

Napközben történő zajongásra nem létezik semilyen csendháborítási rendelet? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak van egy tüzépe (tőlünk messze).

De sajnos,időnként otthon is tárol és darabol fát.

A daraboló eszköz pont a mi házunk felőli oldalán van a házának,az ablakinktól kb 4-5 méterre.


Most is épp délben kezdtek el az emberei fát aprítani vele,és égtelen hangos,ráadásul a két ház közt még jól fel is erősödik a zaj.

Egyszerűen elviselhetetlen.


(Az már csak a ráadás,hoyg van egy 2 éves kislányom,akit ilyenkor szoktam letenni aludni)


2011. máj. 4. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Például átmehetnél a szomszédhoz, hogy megkérd, hogy a kert másik részén csinálják, illetve legyenek kedvesek fél egy és kettő között, amíg alszik a lányod, nem csinálni. Nem kell rögtön feljelentgetni.
2011. máj. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam rögtön feljelenteni,csak azért kérdeztem,hogy legyen mire hivatkozni,ha nem járok sikerrel.

(Ami nagy valószínűséggel így lesz)

2011. máj. 4. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne jelentsd fel, csak akkor ha semmi sem használ. Köss vele kompromisszumot.
2011. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Aki figyelmetlen másokkal szemben, arra nem fog hatni a "kérem szépen".

Ha otthon végzi a munkát, de nem oda van bejelentve a munkahely, akkor szerintem biztos, hogy tudsz ellene tenni valamit. Kérdezz rá az önkormányzatnál, milyenek a helyi szabályok.

2011. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. máj. 4. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy érvényes a csendháborítás nappal is, mint este 10 után is, már új szabályozás van. Ahogy mondták, első a megbeszélés, második a feljelentés.

Kötelezni fogják az illetőt, hogy gondoskodjon a zajvédelemről, és ennek eredményét hatósági zajméréssel is igazolnia kell.

2011. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szuper.

Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!