Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez meg mitől lehetséges...

Ez meg mitől lehetséges (gázzal kapcsolatos, magyarázat alább)?

Figyelt kérdés

Van egy gázkonvekteres ház. Ugyanakkor, amikor nyáron le van kapcsolva az összes konvektor, állandóan lekapcsol az óra (vmi biztosítószelep miatt). Mikor a gázosok kérdezve lettek afelől, hogy mit lehetne tenni, azt mondták muszáj égetni az egyik konvektort legalább, mert nincs körforgása a gáznak, és ezért kapcsol le. De ez iszonyatos, mert így elég meleg van nyáron, ráadásul pénz is.

Mi lehet ennek az oka? Miért kapcsol le valójában? Igaza van a gázosoknak, vagy mi az igazi ok?


2011. jún. 4. 12:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Gongdolom, nem sokaknak van ilyen problémája...
2011. jún. 4. 13:06
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gázosok átvertek! A gáznak nincs "körforgása"!

A lényeg: nem az "óra" kapcsol le, hanem az előtte levő nyomáscsökkentő, mert hibás, elöregedhetett a nyomásérzékelője. A gázosoknak kellene kicserélni -az ő költségükre- de nekik kedvezőbb azt mondani, hogy te égesd a gázt, mert azt is te fizeted!

2011. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy nem velem van ez, hanem egyik ismerősömmel, csak gondoltam segítek neki, csak hát én se értek hozzá ehhez annyira, de éreztem, hogy átverés szaga van a dolognak.

2011. jún. 4. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!