Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol tudok Pest környékén...

Hol tudok Pest környékén albérletet kivenni kaució nélkül?

Figyelt kérdés
Ugyanis eladta a tulaj a lakását amit béreltünk és sos menni kell. Sajnos mindenhol két három havi kaúciót kérnek,de nem tudom miből dondolják az emberek,hogy mindenki 100-150.000 forinttal mászkál a zsebében? Örülünk sokan ha megkapjuk a fizetést és kifizetjük a számlákat és veszünk ennivalót,nemhogy még gyűjteni is tudjunk.
2009. márc. 19. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Igaz én Pécsett élek. Voltam albérlő is és vagyok főbérlő is. Soha egyik oldalról sem kaptam/adtam úgy lakást, hogy nem kellett kauciót fizetni vagy ne kérnék. Ez egy biztosíték a főbérlő felé, mert bizony nagyon sok az aljas ember. Láttam én már lepusztított, kifosztott lakást melyet albérlők tettek tönkre vandál módon. A albérletezésnek sajnos ez az egyik hátránya ha bérlői oldalról nézzük. Viszont ha szimpatizáltok a főbérlővel talán megengedi, hogy csak egy havi kauciót adjatok a bérleti díj mellé és a többit később részletekben rendezzétek. A kaució pedig vissza jár amennyiben a lakást oylan állapotban adod át amilyen állapotban átvetted. Ahol most laksz ott nem kértek? Mert akkor azt tudnád tovább adni.

2009. márc. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Probalkozz itt alberlet.hu
2009. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Én is Pécsi vagyok mint az első válaszoló :) De laktam Pesten albérletben több helyen is. Kauciót mindenhol kérnek. Senki nem gondolja, hogy mindenki 100 ezer forinttal mászkál, de ha az ember úgy dönt, hogy albérletbe megy, akkor előbb bizony össze kell spórolnia ezt az összeget. Ez így megy. Ha pedig albérletet váltasz, már nem kell összespórolni azt a pénzt, mert jobb esetben nincs mit levonni belőle és visszakapod. Ezt csak egyszer kell összespórolni, max hozzá kell tenni, ha költözöl és ott több a lakbér. Én is albérletben lakom most, és bizony fizettem kauciót, de ha én főbérlő lennék, én se adnám ki a lakásom kaució nélkül.
2009. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy a boltban sem adnak hitelre semmit,de azért most eljöt az a pillanat,hogy megszorultunk. Ez nem a panaszkodós oldal,de leírom. A válság miatt kitettek az utcára a munkahelyemről. Hiába kopogtatok a hónom alatt az önéletrajzaimmal,iskolai papírokkal nem kellek sehova,még lócitrom pofozónak sem. Tehát nincsen annyi bevétel. A munkanélküli segély meg írtózatosan alacsony. Tehát kaúciót kilőve,mert lehetetlen összekaparnom jövőhét keddig. Említettem,hogy elküldtek a munkahelyemről és emiatt a számlafizetések csúsztak. A tulaj a kaúcióból vonja le a befizetetlen számlákat. Én megértem a lakástulajdonosokat,hogy kaúciót kérnek,de vegyük már figyelembe,hogy aki kiad egy házat,lakást az nem egy csóró valaki,hiszen van egy plussz ingatlan a tulajdonában,tehát az az illető ilyenkor elfelejti honnan is indult? De mindegy ez az én problémám majd megoldom valahogy. Mindig hülyéskedtem,hogy megyek az utcára,hát tessék be is következett,mert sem munkahelyem,és már napok kérdése és tető sem lesz a fejem fölött. Az önkormányzatokhoz is hiába megyek sírni a bajommal le sem tojnak. Az a lényeg,hogy nekik van hol lakni,van munkahely,fűtött iroda,meleg kávé és más sorsa meg magasról de rendesen. Hát azért tart itt Magyarország mert rengeteg ilyen hozzáállású ember van. Bízok Istenben és magamban.
2009. márc. 19. 23:45
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok és nagyon sajnállak, de ha azt gondolod hogy milliomos vagyok akkor tévedsz. A lakás amit kiadok a sajátunk amit hitelre vettünk a férjemmel öt évvel ezelőtt. 20 évig nyögjük a havi 55000 Ft-ot, a lakásból befolyt összeg ezt nem fedezi, tehát ki kell pótoljuk. Sajnos nem bízok senkiben mert megjártam már egy albérlőmmel és azóta bizony óvatos vagyok. A lakásvételünkre egy évvel meghalt az anyukám illetve minden rokonom egy hónap illetve öt nap különbséggel. Magyarul. Megörököltem az anyukám ingatlanát, ami után keményen kellett örökösödési adót fizetnem stb... És most ugyan két lakásunk van, de ez nem áldás hanem átok. Ennyit arról hogy hová is megy a bérleti díj. Utcára pedig biztosan nem kerülsz mert már írtam neked, hogy biztosan lehet egyezkedni a főbérlővel ha szimpatizáltok egymással. Ez egy bizalmi kérdés és majd csak akkor érted meg hogy menniyre utálatos dolog másnak adni a saját lakásodat amiért kőkeményen megdolgoztál te vagy a családod, ha lesz saját tulajdonú ingatlanod. Az álláskeresés tényleg nehéz dolog, de én is takarítottam már lépcsőházat, irodákat, és dolgoztam három éven át napi 16 órát három helyen is. Tehát mindent lehet csak akarni kell. Sok sikert.
2009. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szia!Vannak olyan olcsó szállások,ahol nem kérnek kaucíót,és párban is lehet menni.Az expresszben láttam még régebben.Probáld meg!sikerülni fog!Ne add fel!CSak pozítívan!!!!
2009. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
ÉN IS EZT SZERETNÉM TUDNI. AZ A BAJ, HOGY A SOK LINK EMBER MIATT SZÍV AZ IS AKI NEM TUDJA MEGFIZETNI A KAUCIÓT KÖZBEN MEG KORREKT BÉRLŐ LENNE.NEKEM IS SZÜKSÉGEM LENNE ALBÉRLETRE.ÉN PL NEM HAGYTAM KÁOSZT VAGY REZSI TARTOZÁST MAGAM UTÁN. ELADTÁK A HÁZAT AMIBEN LAKTUNK ÉS MENNI KELLETT. MOST MEG SZÍVOK
2010. ápr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vicces, hogy a kérdező sír a kaukció miatt amikor SAJÁT MAGA sem kapja vissza a befizetett kaukcióját MIVEL NEM FIZETETT SZÁMLÁKAT!


Miután látod magadon, hogy mire jó a kaukció milyen alapon sírsz ellene? Ha nem lett volna kaukciód most fognád magad és elköltöznél. Az életbe nem hajtaná be rajtad a háztulajdonos a számlákat.

2010. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hozzátenném, nem egyszer megtörtént az is, hogy ÉN nem kaptam vissza a kaúciómat, pedig minden nullázva volt, nem volt fizetetlen számla, nem tettem tönkre semmit, albérlőt is kerestem a helyemre, s a kaúció összegét nem laktam le. És láss csodát, a főbérlő közölte, hogy a kaúciót nem kell visszaadni, az nem arra van, hanem az egy egyszeri összeg, amit mindenhol elkérnek, és az marad. Van az éremnek egy ilyen oldala is ám. Szép dolog hogy a főbérlő biztosítja magát, de engem mi véd, ha nincsen szerződés. És ugye azt meg nem szokták szeretni a kedves tulajdonosok, mert az után adózni kéne... Hol van itt az igazságosság. Igen, sajnálom azt az embert, aki mondjuk 30+ rezsit gond nélkül kitermel egy hónapban, de nem tud egyben majd 100 000-t kifizetni. Sokan vannak így, nem kéne őket bántani. Egyáltalán nem buta, kétségbeesett, és meg van szorulva...
2011. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ti komolyan gondoljátok ezt, hogy "kaúció" meg "kaukció"?

Emberek, miért olyan nehéz szó az, hogy KAUCIÓ?? Így, rövid u-val, egyetlen egy darab k-val.

2011. okt. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!