Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet a bolhát kiirtani...

Hogy lehet a bolhát kiirtani egy házból?

Figyelt kérdés
valószínűleg bolha került a házba, és már agyoncsípett mindenkit, egyszer láttam ugarni is egyet, de biztos több van. Párom most olyan helyen dolgozik (építőipar), ahol szétbontottak egy régi épületet, miután közölte a tulaj, hogy ja, az bolhatanya volt:(((( Rohadtul idegesaít, nem vagyunk koszosak, eddig is napi szinten porszívóztam, mert sajnos a jó idő beköszöntével előkerültek a hangyák is, de nagyon idegesít, főleg, hogy pici gyerek is van itthon, én pedig a második babát várom. Tudtok valami hatékony megoldást? Máűr az összes ruhát kimostam, ágyakat áthúztam, mindent felmostam Domestossal, de igazából nem látom a bolhát (csak egyszer), de meg vagyok róla győződve, hogy az csíp. Bőrgyógyász annyit mondott: lehet bolha....kössszzz a segítséget
2009. márc. 26. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát először a forrást kell megszüntetni, ha még a férjed azon a helyen dolgozik, akkor hiába írtod a bolhát, újra behozza. Ilyenkor érdemes még az előszobában levetkőzni csupaszra, és nézni, hogy nincs-e ott a kis dög, különben biztosan behozzátok (még így is van rá esély). De legfonotsabb mindenképp a bolhaforrás megszüntetése.

Nálunk amikor bolha volt csak a teljes takarítás segített, ágynemű, párna mind mosásba, két flakon rovarírtó mindenhova, alapos porszívózás és felmosás. Utána már nem találtunk, de nagyon megszenvedtünk vele:(

2009. márc. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Vegyél pár doboz bolhairtó port, szórj be vele mindent (a Piretrin extra elég jó és olcsó) különös tekintettel a szőnyegekre, bútorkárpitra, padló réseibe, sarkokba, stb. Vegyél egy-két ampulla neostomosan-t, tedd a felmosóvízbe. Hagyni kell a dolgokat pár órát hatni, addig menjetek el otthonról, majd alapos porszívózással és felmosással tüntesd el a bolhairtó nyomait. A porszívó porzsákját is dobd ki, mosd ki a függönyöket, ágyneműt, stb. A férjed meg az előszobában vetkőzzön és azonnal tegye zacskóba a cuccait, abban vidd a mosógépig.

A bolhairtó elvileg az emberre ártalmatlan, de mivel kismama vagy, ha teheted, bízd másra a kiszórását, vagy használj maszkot és gumikesztyűt.

2009. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok. Most jöttünk meg a bevásárlásból, vettem Raid sprayt, amire az volt írva, hogy bolha ellen is jó (csak ilyen volt bolha ellen, kisvárosban lakunk, ez az egyetlen elérhető üzlet, amíg a férjem haza nem jön kocsival). Remélem ez is használ valamennyire. Az a legnagyobb gondom, hogy nem tudok mindent egyszerre kimosni, mert nincs annyi szárítóm, ahová teregethetnék...ÁÁÁÁÁÁ megőrülök!
2009. márc. 26. 10:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is Raid, hanem Protect...
2009. márc. 26. 11:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Háztatási boltban nem mindig kaphatók, amit írtam, inkább állatfelszerelés, állatledel boltokban (bocsi, második vagyok). Remélem, sikerül kiirtanod a betolakodókat!
2009. márc. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
MI régen vettünk egy házat ,ami tele volt bolhákkal pincétöl a padlásig.A férjem olyan szaküzletet keresett ami permetezö anyaggal foglalkozottt,elmondta a problémát,és segitettek.Kapott egy olyan szert amit negadott mennyiségü vizhez kellett keverni,és végig permetezni mindent.Két alkalommal kellett ezt a szert szétszorni,mert elöször a bolhákat ölte meg pár nap mulva a petéket.Teljesen eltüntek e két kezelés után.Sajnos a szer nevére már nem emlékszem nagyon régen volt,csak az eredményre.Probálj szaküzletbe segitséget kérni biztos sikerül nektek is.
2009. márc. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
23.10-es: ez a Neostomosan. De a bútorokra, kárpitra nem jó permetezni, ezért javasoltam a felmosáshoz. :-)
2009. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ugyan nem a bolhairtás folyamatához tartozik.De mivel írtad,h van gyerek a háznál,a gyerekorvossal írass fel FENISTIL cseppet.Ez uaz mint a fenistil gél,csak belsőleg hat, általánosan.A kicsinek nem fog viszketni,nem kaparja ki. Testsúlykilogrammonként 1 cseppet kell adni(nekünk így mondta a doki)
2011. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
szia!most nálunk is tele van a ház porszívózunk mint az őrült de olyan mintha semmi nem hatna. meg kimostuk az összes ágyneműt. Amúgy van egy kicsi kutyánk ami bolhás és vannak csirkéink is tehát lehet hogy azoktól van.amúgy kivittük az ágyneműket szellőztetni és az lehetséges hogy bele mentek a bolhák mert előtte úgy tűnt,hogy nincs bolha és amikor behoztam akkornutána egy tízperc múlva megint teli volt a lábam mi ecetet valami permetezőt és rovatoxot használtunk. és a szomszédnak vannak macskái szóval lehet hogy azoktól is van? szeretném a segítségeteket kérni!! ti mit ajánlatok?
2014. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!