Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! Hányadik fizetési felszól...

SOS! Hányadik fizetési felszólítás után kapcsolják ki a gázt?

Figyelt kérdés
Május 20-i fizetési határidővel kellett volna a gázszámlámat befizetnem, ám abba a hónapban a férjem keveset küldött külföldről, meg ballagott a fiam az általánosból, meg nagyon sok mindenre elment a pénz, így nem fizettem be a számlát. E hónap 16-án első számú fizetési felszólítást kaptam, hogy 10 napon belül rendezzem az elmaradást, ez nem ajánlott vagy tértivevényes levél volt, csak simán jött. Mivel még nem kaptuk meg a gyedet, így szerintem csak holnap tudom befizetni. Várhatom, hogy esetleg holnap jönnek és kikapcsolják a szolgáltatást, vagy tértivevényes levéllel is fog jönni felszólítás, illetve értesítés, hogy jönnek. Nem szeretném ezt megvárni, mihelyst módom lesz rá, én természetesen fizetem azonnal, de ezt hogyan közöljem velük? Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki válaszol.
2011. jún. 28. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
60 napot (régebben 90 napot) meghaladó tartozás esetén kapcsolják ki (esetedben kb. július 20-a után), de azt ne várd meg mert az is vagy 30000 Ft!
2011. jún. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első felszólítás után nem csinálnak még semmit, csak 60 napon túli tartozás esetén kapcsolják ki a szolgáltatást. Nekem is volt olyan, hogy elkeveredett a villanyszámla és elfelejtettem befizetni. Jött a felszólítás, másnap befizettem és nem volt semmi gond.
2011. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gáz óránkat leblombázták, fizetés késése miatt. Hiába mutattam be a csekket, hogy benne vagyok még a határidőbe. Robbantam az idegtől, bementem a DÉGÁZHOZ, ott kiderült majdnem 45 ezer forint többletünk van.Szakadtak volna meg!!!
2011. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Ha tudsz, a számlával együtt menj be hozzájuk, ma már velük is lehet "egyezkedni" a késedelmes fizetésről. Nem fogják kikapcsolni, ha szólsz nekik, hogy szándékodban van fizetni, csak egy kicsit megcsúsztál. Akkor bejegyzik a gépbe, és nem kapcsolnak ki. Ha nem szólsz nekik, hamarabb kikapcsolják.


Ha nem tudsz személyesen bemenni, akkor a számlán van valami telefonszám, hívd fel őket, és beszélj velük.

2011. jún. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Megérkezett a pénz a számlámra, ma befizetem és fel is hívom őket, hogy befizettem.
2011. jún. 29. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!