Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha panelban leverem a csempét,...

Ha panelban leverem a csempét, az mennyire zavaró az alső szomszéd számára?

Figyelt kérdés
Mármint olyan másfél méter magasan van csempézve, rakjak alá valamit vagy ilyen hang (ha onnan esik le) nem annyira megy át a födémen? Eddig arra jutottam, hogy felveszek egy acélbetétes bakancsot, akkor nem lesz bajom, de ez nekik nem vigasz. Vagy van olyan módszer a leszedésre, hogy ne zuhogjanak le?
2011. júl. 4. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Biztos zavaró, de ha nem éjjel csinálod, és nem kora reggel, akkor nem lehet senkinek beleszólása.
2011. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Baromi hangos, de a házirendben meghatározott időben (este 8-ig nálunk) azt csinálsz, amit akarsz.
2011. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nagyon hangos tud lenni. És a lépcsőház is viszi a hangot rendesen.

Mi az elsőn lakunk, és közel fél éve "kínlódok" a felső szomszédokkal. Már a 4. lakást újítják fel a fejünk felett. Ami nem lenne gáz, hiszen amit meg kell csinálni, azt meg kell csinálni. Mondjuk a mi házunkban ritka nagy parasztok élnek. És tojnak arra, hogy én 3 műszakban dolgozom, és minden 3. héten reggel-délelőtt kéne aludnom :( Ugyanúgy tojnak arra, hogy lakik a házban néhány kisbabás család, és a picik meg egész nap sírnak, olyan nagy a zaj.

2011. júl. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jaj :( Igazából mindenképp úgy szeretném megoldani, hogys ne zavarjam őket, főleg az alattunk lakókat, az elmúlt fél évben háromszor eláztattuk őket (két mosógép ment tönkre plusz egy csőtörés), így is félek, hogy már utálnak.

Ha alárakok valami pokrócot, az tompít valamit a zajokon?

2011. júl. 4. 22:32
 5/15 anonim ***** válasza:
Az az igazán hangos ahogy a csempét ütöd a falon, Nagyon viszi a hangot. Persze a leesés zaját tompítja a pokróc. Vagy meg is kérdezheted, mikor nincsenek otthon.
2011. júl. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Vagy meg is kérdezheted, mikor nincsenek otthon."


Persze és mindenkinek kérvényt nyújt be...


A házorendben meghatározott időpontokon kívül azt csinál amit akar... Max jófejségből próbál minél kisebb zajjal lenni amennyire lehet...

2011. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én családi házban élek, de úgy gondolom, hogy az lenne a legtisztább ha lemennél és megbeszélnéd velük, hogy fel kell újítani a fürdőt és ezért kicsit hangoskodni fogsz + kiírsz egy cetlit a lépcsőházba, hogy előre is elnézést kérsz az esetleges kellemetlenségekért. Ha jó fejek a lent lakók megértik, ha meg nem akkor meg úgy kell nekik.
2011. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Baromira hangos. Engem egyszer ezért vitt el a mentő, mert idegösszeomlást kaptam. A vizsgaidőszak közepén újított fel a felettünk lakó.

Most pedig két pici gyermekünk van.

Beszélj a szomszédokkal, hogy mikor lenne a legjobb nekik is. Legyél rájuk is tekintettel.

2011. júl. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én egy olyan ötletet adnék hogy fogsz 1 papírt és ráírod hogy Pl:2011,07.x edikén a mittom én melyik lakásban felújítás lesz esetleges kellemetlenségért elnézést kérek ! tisztelettel x y ( és kiteszed a főbejárathoz ahol mindenki elolvassa )
2011. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nálunk tavasszal verték a csempét, iszonyat hangos volt. Ki kell írni, hogy ekkor és ekkor felújítás van nálatok, elnézést a zajokért. Tartsd be a házirendben megadott időt, amikor lehet zajjal végezhető munkákat végezni. De ha nagyon rendes akarsz lenni, az alsó szomszédnak személyesen jelentsd be...


Mi egyébként kiírtuk, betartottuk az időt, erre feljött egy mentős, hogy ő pihenne. Bocs, megértem, de 10 emeletes ház, emeletenként 12 lakással. Nem tudok mindenkitől külön véleményt kérni, hogy nekik mikor alkalmas. És én nem tudok csempét verni éjjel 2-kor, mert neki az az időpont felel meg - 119 családnak pedig nem.

Erre nagy kedvesen becsöngetett hozzánk hajnal 4-kor, amikor jött haza.

2011. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!