Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csak nálunk van ilyen "bogár"...

Csak nálunk van ilyen "bogár" a lakásban? Mi lehet ez? Nagyon félek!

Figyelt kérdés

Régen is találkoztam már ilyennel, de akkor ritkán láttam csak 1-2t, időnként.

Most viszont a házban szinte mindenhol találni, és hatalmasak, nem olyan kicsik, mint régen. Vannak a plafonon, a padlón bárhol..., múltkor a ruhák közül esett ki egy frászt kaptam!

2 cm hosszúak simán vannak, amik olyan nagyobbak.

Most 1 órán belül 3at is találtam, és szinte minden nap le kell ütnöm párat, már aludni sem merek!!! Megőrülök!



Az "állat" leírása: lilás-szürkés színű, ovális alakú. Az alja fehéres, sok lába van (elég undorító.) Nem 100lábú és nem is csótány, azokat ismerem. Tudjátok van az az állat, a tatu. Na ennek is a hátán olyan csíkok vannak...

Készítettem egy rajzot, ránézésre kb. ilyen.

[link]


Kérdéseim:

Nálatok is vannak ilyenek?

Mi lehet ez, mi a neve?

Hogyan lehet kiirtani?

Mit csinál ez itt, tud ez csípni vagy rak petéket, mint a légy? Veszélyes?


Megnyugtatna ha valaki tudná miről beszélek és esetleg elmesélné, hogy nála is volt már meg hasonlók, mert nagyon aggódom. Köszönöm.


2009. ápr. 2. 06:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet, hogy mégis inkább csótány? Azok szoktak lakásban ilyen szép számmal bárhol előfordulni.


[link]

2009. ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi ez, de BioKill-t neki! Attól minden rovar kiírtódik, és emberre ártalmatlan szer, gyerekszobában is használható és konyhában is. Csak körbe kell vele fújni az ajtó- és ablaknyílásokat, illetve azokat a helyeket, ahol látod, hogy gyakrabban előfordul. A mi házunkat minden évben egy másik fajta bogár lepte el, ezzel irtottuk ki, már csak össze kellett őket söpörni.
2009. ápr. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja, www.biokill.hu -n van lista viszonteladókra, ha érdekel.
2009. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem így néz ki?

Magyarul ászkarák.


[link]


A tied szerintem a viszonylag nagy termetű pinceászka. Nem kell félni, nem csíp vagy ilyenek. Érdekes, mert leginkább kövek alatt, nedves helyen fordul elő. Nincs nálatok magas páratartalom?

2009. ápr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

07:14 nem hiszem... ennek a lába nem is látszik, csak ha felfordítod. És sok kisebb lábnak tűnik az ilyen fehéres. A csápjai sem ilyen hosszúak, nem láthatóak annyira. És nem barna, hanem lilás-szürkés-fehéres, változó, melyik milyen. Szerintem ez nem csótány, ezt egész könnyű összenyomni is, a csótánynak gondolom keményebb, kitin páncélja van. Ennek kevésbé.


Amúgy kint láttam ilyet sokat, nem hiszem, hogy igazából házban élnek. Ablakok jól zárnak nagyjából, kaja sincs széthagyva... nem tudom miért van most ez, de számomra ijesztő.


07:56 Köszi, az életemet mented meg ezzel :)))) már teljesen ki vagyok készülve, de ez úgy látom nagyon jó. Kár, hogy felénk nem lehet kapni :( de majd elmegyünk érte valahová, hátha sikerül feljutni akár Bpre...

Ne haragudj, azt akarom kérdezni még, hogy ha ezzel befújom a parkettát a fal szélénél és mivel én ott alszok és ha lelóg a takaró aztán úgy teszem a számhoz később vagy bármi akkor nem lesz gond? Vagy ha pl. lefújjuk az ablakot és megfogom aztán úgy nyúlok valamihez esetleg ételhez mert mondjuk elfelejtek kezet mosni vagy stb? Vagy ezzel nem kell annyira vigyázni, semmi gond nem lehet? Mert ha én ilyesmit megfogok mindig 6szor mosok kezet legalább, hideg és meleg vízzel is :DD antibakteriális szappannal stb. rettenetes.



08:25 Köszi, azt hiszem ez lesz az! Ászka. Úristen, még rák is?! tiszta idegbeteg leszek :D

Ami nálunk van az nem pont ilyen, ezek tényleg inkább rákok a képeken, ami itt van az olyan másfajta.

Le akartam fényképezni, de megijedtem, hogy elszalad úgyhogy inkább leütöttem mindig.

Igen! Kiskoromban sokat láttam a ház mellett kövek alatt, téglák alatt... valószínű a pinceászka lesz.


Keresek képet, hátha van olyanról is mint ami itt van.


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT, AKINEK VAN ÖTLETE MÉG NYUGODTAN LEÍRHATJA.


EZEK ELLEN AZ ÁSZKÁK ELLEN MIT LEHET TENNI? VALAMI SPECIÁLIS IRTÓSZER? BIOKILL JÓ LESZ ERRE IS?


Ja a páratartalmat nem tudom... de mostanában sokat használtam a vízforralót :s :((


Akkor tuti, hogy ez nem bánt?

2009. ápr. 2. 10:23
 6/21 A kérdező kommentje:

Nah valami ilyesmi:


[link]


Tovább egyelőre nem nézem, mert már így is percenként lesem a falat és zajokat hallok, már azt is beképzeltem magamnak, hogy a hátamon volt egy :DDD

2009. ápr. 2. 10:30
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen ászka.


Elvileg össze is gömbölyödik ha olyan típus :D


Bántani nem bánt. Esetleg érdemes lehet nagytakarítást csinálni és kiforgatni minden régen használt zeget és zugot, ahol nedvesség összegyűlhetett. Amit írtak fentebb a BIOKILL az elég hatásos, ha mégsem válna be, akkor Morteint nekik :)


Végezetül örülj hogy nem ekkorára nőttek :D

[link]

2009. ápr. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelműen ászka/valamelyik faja! Nem csíp, nem terjeszt emberre veszélyes baktériumokat.

Gondolom kertes házban laksz, egyszerűen beköltöztek.

Nézzél alaposan szét a lakásban -ez fontos!- nincs-e beázás, vagy valami állandóan nedvesen álló rész (mosdó, mosogató alatt) télikert stb, mert ahogy előttem is írták, ennek az ártalmatlan, de gusztustalan állatkának lételeme a nedvesség, a magas páratartalom.

Egyébként piretrin tartalmú vegyszerekkel ez is irtható!

Jó vadászatot! :)

2009. ápr. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia megint! BioKillt én pl Baján sima gazdaboltban vettem (ahol növényvédőszereket, meg hasonlókat is kapni lehet), pedig nincs is a listán.

A BioKill az emberre, kutyára, macskára teljesen ártalmatlan. És tényleg nagyon hatásos. Ha egy helyet befújsz vele, 3 hétig minden rovar lehullik onnan, elég, ha rálép. De komolyan. Nekünk suszterbogárfélék árasztották el a lakást, és tényleg figyeltem, hogy rámegy, és leesik.

2009. ápr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Pattanóbogár.

bIZTOSAN NAGYON NEDVES A LAKÁS. eSETLEG DOHOS. vÁLYOG?

Nagyon alapos tavaszi nagytakarítást kell csinálni. MINDENT ki hordani az udvarra, a napra kiszellőztetni, kirázni.Napoztatni. A szekrényeket kitörölni, a bútorokat elhúzkodni, mögötte alatta kitakarítani.

Talán el van korhadva valahol a padló, vagy a csampe altt van egy gödör?

Valahol van egy nagy fészkük biztos, azt kell megkeresni, és azt kiirtani.

Hívj baráti segítséget, mindent kihordatok, meszelés takarítás, közben főztök egy bogrács kaját az udvaron. Különösen a nedves nyirkos eldugott helyeket keresd!

És használd a fenti mérgeket, de magában nem elég. Szellőztess, legyen a lakásban állandóan fény és levegő!

Húsvétra meglesztek.


Nálunk az emésztő téglái közt fészkeltek a pókszázlábó

úk,(4cm) onnan jártak be.Mire megtaláltuk. Nagy gaz volt az udvar és a ház köz,állandóan vizes.

Ha minden tiszta világos és friss, elköltöznek. Próbálj beszerezni valami madarat vagy teknőst addig is.

2009. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!