Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Parapetes gázfűtésem van, de...

Parapetes gázfűtésem van, de szeretnék egy kandallót beállítani a konyhába. Lehet-e? Megfér-e egymás mellett a két fűtési mód?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Parapetes mi? Kazán, konvektor? De végül is nem olyan lényeg. A két fajta fűtés elvileg nem függ össze és nem is zárja ki egymást.
2011. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hortobagyi ***** válasza:

Hogyne hogy megfér ez a pici kazán sokat tud.

Szeretném megosztani a tisztelt Publikummal örömömet.

Cirkulációs rendszerben, fürdőszobában elhelyezett, külső-égésterű Ariston 23 XT MI kazánnal, egyutas kéménybe vezetve vásároltam a lakásunkat. Nem nagyon voltak ismereteim a gázfűtéssel kapcsolatban. Később jöttem rá milyen veszélyeket rejt ez a kivitelezési módszer.

Sokáig kerestem a megoldást, minél egyszerűbben, olcsón, és biztonságosan alakítsam át ezt a lelkiismeretlenül elvégzett technikai malőrt.

Aztán rátaláltam egy nagyon frappáns készülékre.

MIKA-6E parapetes mini gázkazán.

Konvektor helyére felszerelhető.

Teljesítménye 3-6 KW. Hihetetlen ugye?

Ezzel fűtök egy 73 m2 lakást.

De 125 m2 is vigan befűtene.

A készülék fő jellemzői:


Kisebb átalakítással és ráfordítással korszerű központi fűtés alakítható ki, mely akár 30 %-os energia megtakarítást is eredményezhet

Méreténél fogva a készülék kis helyet foglal el, hatásfoka 90 % feletti

Kémény nélküli zárt égésterű kivitel, így az égéshez szükséges levegő valamint a füstgáz teljesen elhatárolt a lakótértől, veszélymentes

A készülék 3,5 – 6 kW között szabályozható, az egyéni igényeknek megfelelően

A radiátorokkal szerelt központi fűtésű rendszer egyenletes meleget biztosít minden helyiségben

Ajánlom mindenkinek.

Végül, beépítésre, szakszervizet bízzon meg.

2011. nov. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"De 125 m2 is vigan befűtene."


Azt kötve hiszem! Akkor mégis mi a fenének fizet mindenki négyszeres gázszámlát, ha ez ilyen csoda, a fizika törvényeit meghazudtoló készülék lenne, amely 6kW-tal kifűt a leghidegebb időben is egy 125 m2-es lakást?!


És köszönjük a gerilla marketinget!

2011. nov. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hortobagyi ***** válasza:

MIKA-6E

Tisztelt kételkedő.

Írja be a GOOGLE keresőbe a fenti parapetes mini kazán nevét. Még egyszer ismétlem Teljesítménye 3-6 KW.

73 m2 3 szobás lakást fűtök.

Most kb. 4 m3 gázt használok naponta. Ez Kb 3 KW.

A radiátorokban 60 Co fokos víz kering.

Katalógusa szint max 6 Kw teljesítmény leadásakor 7 m3 gázt fogyaszt naponta. Ez a 24 órából 10 órás üzemelést jelent. Kérem, ne higgyen a fizikának. Törvényei nem örök életüek. De azt higgye el nekem hogy a kiszerelt 24 KW-os ARISTON kazánom sem adott le 6 KW-nál többet.

Ja és mégegyet. A parapeten kimenő fűst hőmérséklet nem 250-280 Co hanem 120- 140 Co. Megértem aggályait.

Érdekes viszont, a tervezett elektromos kazán, amit nem engedtek vezérelt áramra kötni, azt is 6 KW-os teljesítmény szükséglete számoltam.

Bár mennyire is hihetetlen, ez a csodák kategóriája.

Ajánlom Önnek is.

Majd el felejtem. A készülék őrlángos, ami el vesz naponta 0,7-1 m3 gázt naponta.

Így most már csak 3 m3 a tényleges gáz felhasználásom naponta.

Ha továbbra is kételkedik, be kell hogy másoljam a kazán katalógusát. Amit nem nagyon akarnék.

Tiszteltetem kíváncsi vagyok véleményére.

Mert a kazán jó és működik.

2011. nov. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hortobagyi ***** válasza:

Kis segítség. 100%

[link]

2011. nov. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!