Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérlet téma - a kaució...

Albérlet téma - a kaució visszaadása tárgyban vagyok gondban. Mi a helyes magatartás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Fél évig laktam egy albérletben. A beköltözéskor két havi kauciót, 160 ezer forintot adtam letétbe. Most azért kell kiköltöznünk, mert a tulajdonos eladta a lakást.

A kaució visszafizetésén összeakaszkodtunk egy kicsit:

először azt mondta, hogy a kiköltözés napján visszaadja a teljes összeget, majd amikor azt mertem kérni, hogy nekem erre az összegre szükségem lenne egy-két héttel korábban, hogy lefoglalhassam a következő albérletet, azt mondta, hogy jó, de akkor csak 100 ezret ad vissza.

???


A lakásban semmilyen kár nem keletkezett, tehát nincs joga visszatartani belőle. Persze az is igaz, hogy a kiköltözés előtt nem kell visszaadnia. De ebben a formában mégis visszaélés az ajánlata.

Én viszont addig nem tudok elmozdulni, amíg nem tudok máshol kauciót letenni.


Ráadásul még csak nem is tudtam arról, hogy hirdeti a lakást (váratlanul jelentek meg az érdeklődők és mindjárt a második pár vételi ajánlatot tett). Tehát fel sem tudtam készülni arra, hogy el kell innen költöznöm...


Szerinetek mi a helyes magatartás ilyen helyzetben?


2011. aug. 15. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Számlát adott neked minden hónapban hogy kiadta neked a lakást?

mert most jól megszivatott téged hogy költözz el egyböl,ilyet igazabol nem istehetne.nincs albérleti szerződésed?hogy mit papiroztatok le?

és befenyiteném azzal ha nem adott nyugtat neked minden hónapban hogy feljelentem az apehnél,majd akkor gondolkodhat kivel szorakozik.

2011. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában 30 nappal előbb közölnie kellene, hogy ki kell költözz, de ez szerződéstől is függhet. Én eddig ahonnan költöztem, mindenhol az utolsó pillanatban adták ide a pénzt, úgyhogy 1-2 hétre kis kölcsönt kell kérni sajnos. Amíg nálad a kulcs, nem fog kauciót visszaadni, mert fél, hogy felgyújtod a lakást, vagy ilyesmi. Esetleg próbálhatsz beszélni az új tulajjal, hátha ő tud várni pár hetet.
2011. aug. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na igen, megkérdezheted tőle, hogy adót fizetett-e a lakbér után, de ezt csak végszükség esetén.
2011. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerződést írtunk és abban szerepel az egy hónapos felmondási idő. De számlát nem adott. Biztos, hogy nem adózik utána, ezt ő is mondta. Apeh feljelentéssel nem szeretnék fenyegetőzni, meg egyáltalán fenyegetőzni sem akarok, valahogy normálisan szeretném elrendezni...
2011. aug. 15. 17:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Persze a baráti kölcsön lenne a legegyszerűbb...csak hát manapság mégis ki adna nekem ennyit, akárcsak két hétre is? Aki szíve szerint adna az nem tud, aki tudna az nem ad...
2011. aug. 15. 17:19
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Az a helyzet, hogy a számlák ugyebár utólag szoktak jönni. Tehát mikor te már az új lakásban laksz, ide még akkor is fog általad fogyasztott számla jönni. A kaució pedig arra van, hogy ezeket fedezze. Tehát ha még kiköltözésed napján is adja vissza, bizonyos értelemben még akkor is korán.
2011. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ez nem állja meg a helyét. Ugyanis leolvassuk a mérőórákat a kiköltözéskor és annak megfelelően fizetem a rezsit, a közös ktg pedig ugye adott.

Mégis milyen számlát hagyhatnék magam után kifizetetlenül???? Nem is értem...

2011. aug. 15. 17:58
 8/11 anonim ***** válasza:
sztem meg állj a sarkadra,és ne hagyd h szórakozzanak veled.
2011. aug. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hogy érti hogy akkor csak százezret? hogy most százat és kiköltözés napján a maradékot? vagy hogy egyáltalán nem ad többet? mert az első változat elfogadható szerintem.
2011. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Egyrészt, a lakásbérlet után nem kell már számlát adni, önbevalló a dolog, sőt adószámot sem kell kiváltani hozzá. Úgyhogy ez a része nem teljesen úgy van, ahogy itt írták, hogy "adott-e számlát". Minek adjon, hogyha nem tudsz a számlával mit kezdeni. Akkor lennél marha nagy szarban, hogyha adott volna számlát, és a számláról nem derült volna ki, hogy az SZJA-t saját maga állapítja meg, mert akkor NEKED kellett volna levonni és felszámolni, majd bevallani és megfizetni a számla alapján. Ja igen, ez a hetes adószám "kellemesebbik fele", de ezt most hagyjuk.

A kaució akkor jár vissza, amikor a szerződést felbontottátok.

Amúgy nem teljesen értem ezt az egészet, mert a folyamatnak így kell zajlania:

1. Megtudom, hogy el kell költözni. A jelenlegi tulajdonossal megbeszélem, hogy x. napig, de lehet, hogy előbb is sikerülni fog, ekkor annyit tegyen meg, hogy amikor jelzem, akkor engedje meg a kiköltözést és zárjátok a szerződést. Értelemszerűen a törthavi bérleti díjat bukod.

2. Elkezdek másik ingatlan után kutatni.

3. Ha találtam, az ottani lakóval megállapodok, hogy ok, akkor holnap, pénteken, szombaton, csütörtökön, húsvétkor fogok beköltözni. A nyomatékosság kedvéért 1 havi bérleti díjat leteszek neki előlegként (mivel az 1 havi bérleti díjnak amúgy is rendelkezésre kell állni, hiszen el fogsz költözni.)

4. Jelzed a jelenlegi tulajnak, hogy csókolom, pénteken, kedden, nyáron, télen - értelemszerűen amiben az új tulajjal megállapodtál - szeretnél elköltözni, találkozzatok délután két órakor (az időpontokat úgy kell fixálni, hogy jó legyen mindenkinek).

5. A megadott időpontban találkoztok, te kipakoltál. Ha van nagy bútor, ami a tiéd és el kell szállítanod, de ez még nem sikerül, akkor megbeszéled az előző tulajjal, hogy este, másnap, hétvégén mennek azért az egy szekrényért, majd legyen szíves kinyitni az ajtót, valószínű, hogy ez sem okoz gondot. De ha nincs bútor, csak "egy bőrönd", akkor összeszeded. Zárjátok a közüzemeket, számoltok, kalkuláltok, és visszafizeti a kauciót, átadod a kulcsokat. Elköszöntök.

6. Elmész a már lefixált új helyedre, találkozol a tulajjal, aláírjátok a papírokat, ha ezt eddig nem tettétek meg, és a kulcsátvételkor ÁTADOD A KAUCIÓT. Tekintve, hogy a kaució nem foglaló, nem előleg, hanem a rendeltetésszerű használat záloga. És addig nem tudod nem rendeltetésszerűen használni az ingatlant, amíg nincsenek nálad a kulcsok. Tehát kulcscserekor kapja a kauciót, a bérleti díj meg fogta a lakást. Hepi van, beköltözöl, kipakolsz.


Ez a folyamat és a világon nagyon-nagyon sokat meg tudják ezt valósítani. Aki nem, az ne béreljen ingatlant, mert erősen Taigetosz-pozitív.


Másrészt, havi 80e Ft-os bérleti díjat fizetsz (160e Ft-os kaucióról beszélsz, ami két havi), de nem tudsz megoldani 160e Ft-ot két hétre. Talán kellene egy kicsit olcsóbb havibérű ingatlant keresni.

2011. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!